Тетраодон леопардовий (шаротел - рос) (Tetraodon schoutedeni)

0

Сімейство: Чотирьохзубі (Tetraodontidae).

Тетраодон леопардовий мешкає в нижній течії річки Конго.


У тетраодона леопардового тіло подовжено-яйцевидної форми, округле без луски. Голова і тулуб покриті дрібними колючками, які в спокійному стані прилягають до тіла. У момент небезпеки, завдяки повітряному мішку, що відходить від шлунка, рибка набуває форми кулі, і колючки стають вертикально. Вибране з води повітря тетраодон леопардовий одразу ж заковтує і роздувається. Випущений назад у воду, тетраодон леопардовий якийсь час плаває черевом догори і здається зовсім безпорадним, не маючи можливості зануритися. Очі тетраодона леопардового великі і рухомі. Спинка широка, округла. Спинний віялоподібний плавник зміщений назад. Черевний відсутній, хвостовий плавник округлий. Щелепні зуби зливаються між собою, утворюючи в кожній щелепі пару ріжучих пластин, розділених спереду. Забарвлений Тетраодон у вохряний колір, спинка темніша, черевце жовтувате. Верхня половина тіла має численні темно-коричневі і чорні плями. Райдужна оболонка ока червонувата. Плавники бежево-жовті. Статеві відмінності: самка більша і ширша за самця. У довжину тетраодон леопардовий росте до 10 см. Тривалість життя близько 8 років.

Тетраодон леопардовий агресивна і хижа риба. Тримати її можна в загальному акваріумі з рухомими крупними рибками, але краще у видовому. Перевозити його можна тільки в тарі з твердого матеріалу, оскільки він може перекусити або проколоти поліетиленовий мішок. Тримається тетраодон леопардовий в нижньому і середньому шарах води.

Тримати тетраодона леопардового можна в загальному акваріумі від 200 літрів з різними укриттями (гроти, корчі), із заростями рослин (з великим і жорстким листям, а також плаваючими рослинами) і вільним місцем для плавання. Тетраодон може гризти рослини, хоча і не їсть їх. Параметри води для оптимального утримання тетраодона леопардового: жорсткість 10-20°, рн 7.0-8.0, температура 22-25 °С. Необхідна фільтрація і щоденна підміна 1/10 води.

Тетраодон леопардовий споживає живий корм (мотиля, дощових черв'яків, малорухливих мальків риб, равликів і так далі).

Для розведення тетраодона леопардового потрібен нерестовик об'ємом від 150 літрів (для пари рибок) із заростями рослин і укриттями. Освітлення розсіяне. Параметри води: жорсткість 10-20°, рн 7.0-8.0, температура 25-28 °С. Нерест стимулюється підвищенням температури, частковою підміною води і посиленою годівлею риб. Самка метає до 300 ікринок, після чого плідників відсаджують з нерестовика. Інкубаційний період триває від 3 до 7 днів. Стартовий корм: живий пил.

Статевої зрілості тетраодон леопардовий досягає на 2 році життя.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама