Тетраодон зелений, зелений голкопуз (Tetraodon fluviatilis)

0

Сімейство: Чотирьохзубі \ Голкопузі (Иглобрюхие - рос.) (Tetraodontidae).

Тетраодон зелений мешкає в солонуватих водоймищах Південно-східної Азії (Індія, Шрі-ланка, Бангладеш, Бірма, Індонезія).


У тетраодона зеленого грушовидне тіло без луски. Голова і тулуб з дрібними колючками, в спокійному стані прилеглими до тіла. У момент небезпеки, завдяки повітряному мішку, що відходить від шлунку, тетраодон роздувається і приймає форму кулі, а шпильки стають вертикальними. Очі зеленого голкопуза великі і рухомі. Спинка широка, округла. Спинний віялоподібний плавник зміщений назад. Хвостовий плавник округлий, черевний відсутній. Щелепні зуби зливаються між собою, утворюючи в кожній щелепі пару ріжучих пластин, розділених спереду. Основний колір тіла тетраодона жовтувато-зелений. На спині і з боків розкидані різного розміру чорні плями. Черевце світле без плям. З віком забарвлення тіла зеленого голкопуза починає істотно блякнути. Статеві відмінності: самці стрункіші і яскравіші за самок. У довжину тетраодон зелений росте до 15-17 см.

Тетраодон зелений агресивна і хижа риба. Для нього підходить тільки видовий акваріум, оскільки він любить відкушувати плавники у інших риб. Перевозити голкопуза потрібно в тарі з твердого матеріалу, інакше він може прокусити або проколоти поліетиленовий мішок. Тримається тетраодон зелений в нижніх і середніх шарах води.

Тримати тетраодона зеленого необхідно в акваріумі від 200 літрів з різними укриттями (печери з каменів, корча). Відкриті ділянки для плавання повинні чергуватися з ділянками, щільно засадженими рослинами з великим і жорстким листям (бажано, щоб в акваріумі були ще і плаваючі рослини, оскільки рибки люблять притінок). Параметри води для оптимального утримання тетраодона зеленого: жорсткість 7-12°, рн 7.0-8.0, температура 24-28 °С. Тетраодон добре переносить прісну воду, але солонувата вода для нього найкраща. Необхідна фільтрація і щотижнева підміна до 25 % об'єму води.

Тетраодон зелений вживає будь-який живий  корм, але особливими ласощами для нього є равлики. Також необхідні рослинні і м'ясні добавки у вигляді тонучих пігулок.

Розмножується тетраодон зелений в неволі рідко. Для нересту йому необхідний акваріум об'ємом від 100 літрів (для пари рибок) із заростями твердолистих рослин і укриттями. Освітлення розсіяне. Параметри води: жорсткість 10-20°, рн 7.0-7.5, температура 25-28 °С. У воду необхідно додати небагато солі (3-4 столових ложки на 10 л води). Самка метає до 300 ікринок на гладкі камені, після чого самку відсаджують з нерестовика, а самець залишається доглядати за потомством. Інкубаційний період триває від 3 до 7 днів. Стартовий корм: живий пил.

Статевої зрілості тетраодон зелений досягає на 2 році життя.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама