Акулячий сом, прісновода акула, сіамський пангасіус (Pangasius sutchi)

0

Сімейство шильбові соми (Schilbeidae).

Акулячий сом, прісновода акула, сіамський пангасіус мешкає в прісноводих водоймищах Таїланду і Лаосу. Через свою зовнішню схожість з акулою сом дуже популярний в акваріумах всього світу. У Південно-східній Азії його розводять як промислову рибу і використовують для приготування різних екзотичних блюд в суші-барах. Розрізняють 2 підвиди: Pangasius hypophthalmus (більший і агресивніший хижак) і Pangasius sutchi.


Акулячий сом, сіамський пангасіус формою свого тіла нагадує косаток. Має плескату голову, великий рот з двома парами вусів, великі очі. Спинний плавник високий акулоподібний, хвостовий дволопатевий. Анальний плавник довгий. Основне забарвлення тіла молодої рибки сизе з 2 подовжніми сріблястими смужками з кожного боку, що проходять від зябрових кришок і до хвостового плавника. Черевце і рот сріблясті. З віком смужки зникають, рибка темніє (тільки нижня частина тулуба залишається сріблястою). Всі плавники молодих рибок забарвлені в світло-сірий колір (майже прозорі), а у дорослих особин сизого кольору з сріблястою окантовкою. Статеві відмінності: самки більші за самців і блідіше забарвлені. У природі в довжину може досягати від 1 до 1,5 метрів, в акваріумі не зростає більше 60 см (довжина рибки залежить від її харчування і об'єму акваріума).

Акулячий сом, сіамський пангасіус рухома і дуже полохлива рибка, постійно плаває вздовж передньої або бічних стінок акваріума. Підходять для акваріумістів, що віддають перевагу рухомим рибам. З'явившись в акваріумі, рибка в паніці починає метатися, зносячи всіх і все на своєму шляху, непритомніє або прикидається мертвою (наприклад, повиснувши на рослинах в неприродній позі). Через деякий час знов починає ганяти неначе нічого і не трапилося. Спочатку акваріумні рибки з цікавістю спостерігають за їх переміщеннями, а звикнувши до них, перестають звертати увагу. Акулячий сом добре підходить для видового акваріума. В сусіди можна брати таких рибок як: лабео, великі барбуси, цихліди, поліптеруси, каламоїхти, гурамі, риби-ножі, райдужниці (всі рибки повинні бути середнього розміру). Тримається акулячий сом в середньому шарі води.

Для утримання акулячого сома, сіамського пангасіуса необхідний просторий закритий акваріум об'ємом від 350 літрів. Для його оформлення використовують піщаний грунт, крупні камені, корчі і різні рослини, ретельно закріплені в грунті. Характеристика води для правильного утримання: жорсткість 2-15°, рн 6.5-8.0, температура 24 - 29°с. Акулячий сом не любить стару воду, тому в акваріумі повинні бути постійна сильна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Раціон харчування акулячого сома, сіамського пангасіуса повинен складатися з білків. Годують його живою і замороженою (заздалегідь розморозивши) нежирною рибою, кальмарами, дрібно нарізаною телятиною, яловичим серцем і гранульованим сухим кормом (не бажано годувати пластівчастим кормом). Акулячий сом дуже ненажерливий.

Розведення акулячого сома в акваріумі дуже рідкісні. Як правило, рибки з'являються в наших акваріумах імпортовані з Південно-східної Азії. У природі нерест проходить з червня по листопад.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама