Болотноцвітник Гумбольдта (Nymphoides humboldtiana, villacrisia humboldtiana)

0

Болотноцвітник Гумбольдта (Nymphoides humboldtiana, villacrisia humboldtiana) Сімейство: Тирличеві (Gentianaceae).

Болотноцвітник росте в тропічних областях Південної Америки.

У болотноцвітника витягнуте кореневище з сильно розвиненим додатковим корінням. Стебло довге з бруньками, з яких формуються молоде листя і квіткові органи. Листя плаваюче, серцеподібної форми з глибоким і широким вирізом біля основи, що доходить в поперечнику до 15 см. Листя зеленого кольору з гладкою і шкірястою верхньою стороною і чіткими жилками. У сприятливих умовах болотноцвітник цвіте п'ятипелюстковими квітками білого кольору з жовтуватою серединою, покритими «волосками». Залежно від рівня води в акваріумі болотноцвітник може досягати у висоту 1 метра.

Болотноцвітник гарна, але надзвичайно капризна рослина, підходить тільки для просторих акваріумів. Параметри води для оптимального росту рослини болотноцвітника: жорсткість до , pH 6.5-8.0, температура в літній період 20-30°С, в зимовий 15-18°С. Не любить різких перепадів температури.

Болотноцвітнику необхідне яскраве освітлення. Як джерела штучного світла можна використовувати люмінесцентні лампи потужністю 0,5-0,7 Вт/л лампи і лампи розжарювання. Через нестачу освітлення болотноцветник зимує з трудом, тому влітку в період бурхливого росту необхідно провести відбір сильних екземплярів рослин і лише їх залишити на осінь в акваріумі. Як грунт використовують суміш грубозернистого піску, мулу і торф'яної крихти.

Розмножується болотноцвітник придатковими рослинами, а також насінням. Відокремлене кільце з листям і корінцями прикопують в чистий пісок, контейнер з рослиною закривають склом і ставлять в тепле і світле місце, поки не з'являться корінці. Потім рослину пересаджують в акваріум з верхнім освітленням.

Щоб виростити болотноцвітник з насіння потрібен грунт, що складається з суміші піску і глини (не перемішуючи), промити кімнатною водою до повного її освітлення, потім залишити маленький рівень води (3-5 см) і висіяти насіння у воду. Деякий час насіння плаває на поверхні води, потім, проростаючи, тоне і укоріняється в грунті. Коли насіння проросло і з'явилося перше листя, рослини необхідно відокремити одину від одної. За сприятливих умов саджанці болотноцвітника через декілька тижнів переносять в акваріум і оберігають (особливо спочатку) від поїдання равликами і утворення водоростей.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама