Сальвінія плаваюча (Salvinia natans)

0

Сальвінія плаваюча (Salvinia natans)

Сімейство сальвінієві (Salviniaceae).

Рослина широко поширена у водах Європи, Західної Азії і Північної Африки. В Україні зустрічається в басейнах Дніпра, Десни, Пд. Бугу, Сіверського Донця та ін.

Сальвінія плаваюча - невибаглива широко поширена в акваріумі папороть, плаваюча по поверхні води. Рослина має короткі стебла, на яких попарно розташоване яскраво-зелене листя завдовжки до 1,5 см, округлої форми, покриті знизу тонкими бурими волосками. Сальвінію плаваючу акваріумісти успішно використовують не тільки для декорування акваріума, але для створення тіні іншим рослинам, що не переносять пряме яскраве світло. У природних умовах зимою рослини зазвичай гинуть, а навесні із спор розвиваються нові. У акваріумі в сприятливих умовах сальвінія росте круглий рік. Створює «живий килим», що захищає мешканців акваріума від яскравого світла, служить нерестовищем і укриттям для мальків.

Тримають сальвінію плаваючу в помірно теплому або тропічному акваріумі. До умов утримання рослина особливих вимог не пред'являє. Жорсткість і кислотність води значення не мають. Сальвінія плаваюча добре росте як в дуже м'якій, так і в жорсткій воді. Рекомендується регулярна підміна води в акваріумі. Хоча оптимальна температура води в акваріумі з сальвінією повинна бути вище 24 °С, рослина цілком задовільно росте при температурі 20-28 °С. У холодній воді сальвінія росте дуже повільно, а листя її стає дрібним.

Освітлення сальвінія плаваюча любить яскраве, найкраще сонячне. Для штучного освітлення рекомендується використовувати люмінесцентні лампи або спеціальні фітолампи, потужність яких повинна бути не менше 3 Вт на 1 дм2 площі. Лампи розжарювання великої потужності застосовувати не рекомендується, оскільки вони сушать повітря.

Розмножується сальвінія плаваюча стебловими пагонами і спорами. Вегетативний спосіб розмноження - єдиний в умовах акваріума. Шматочок стебла з двома листочками, відокремлений від хащі, за сприятливих умов дасть нову рослину.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама