Лімнобіум столоніферум (побегоносный –рос.) (Limnobium stoloniferum або Salvinia laevigata)

0

Лімнобіум столоніферум (побегоносный –рос.) (Limnobium stoloniferum або Salvinia laevigata)

Сімейство водокрасові (Hydrocharitaceae).

Лімнобіум столоніферум в природі поширений в тропічних і субтропічних областях Північної і Південної Америки.

Лімнобіум є плаваючою на поверхні рослиною з круглим глянсовим листям, на коротких черешках діаметром 2-3 см. Використовується не тільки як декоративна рослина, але і як природний затінитель в акваріумі. За сприятливих умов лімнобіум, швидко розростаючись, затягує всю поверхню акваріума. В цьому випадку надлишок рослин слід періодично видаляти. Мочкувате коріння лімнобіума чудово очищає воду від муті. Завдяки своїй непримхливості рослина дуже широко поширена у акваріумах. У домашніх умовах можна добитися його рівномірного зростання протягом всього року.

До температурних умов лімнобіум невимогливий. Його можна тримати в тропічному і помірно теплому акваріумах при температурі від 20 до 30 °С. У холоднішій воді ріст рослини помітно сповільнюється. У м'якій воді лімнобіум росте трохи краще, ніж в жорсткій. Переважна жорсткість води - не більш 10-12°, активна реакція значення не має. Регулярна підміна води бажана, але рослина непогано себе почуває і в старій воді.

Для лімнобіума, як і для більшості плаваючих рослин, потрібне сильне освітлення, але він витримує короткочасне затінювання. При природному освітленні, особливо сонячному, лімнобіум виглядає особливо красиво і досягає максимального розміру. Він може задовільно рости і при штучному освітленні. Для цього використовують люмінесцентні лампи типу ЛБ потужністю не менше 2 Вт на 1 дм2 поверхні. Застосування ламп розжарювання небажане, оскільки можливий опік листя. Світловий день повинен бути не менше 12 годин.

Мінеральну підгодівлю при регулярній підміні води в загальному акваріумі можна не проводити.

Розмножується лімнобіум дуже швидко шляхом утворення дочерніх рослин на кінцях бічних пагонів. Відокремлювати їх можна після утворення 3 листків і мочки коріння.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама