Сальвінія вухата (Salvinia auriculata)

0

Сальвінія вухата (Salvinia auriculata)

Cемейство сальвінієві (Salviniaceae).

Сальвінія вухата росте в стоячій воді бухт, озер і рукавів річок в тропічних районах Центральної і Південної Америки.

Сальвінія вухата - папороть, плаваюча по поверхні води. Стебло гілкувате, коротке. Листорозміщення кільчасте по 3 листочки в кільці. Два плаваючі листка від округлої до довгастої форми, знаходяться напроти один одного і мають по дві опуклості, покриті короткими волосками, води торкаються тільки краями і середньою жилкою. Третій листок опущений вниз, ниткоподібно розчленований і схожий на корінь. Забарвлення листя від світло-зеленого до голубувато-зеленого кольору.

Підводне листя сальвінії вухатої захищає мешканців акваріума від яскравого світла, служить притулком для мальків і місцем нересту деяких риб. Рослина не любить падаючих крапель води, тому покривне скло потрібно розташовувати похило, щоб краплі стікали до краю. У акваріумі в сприятливих умовах сальвінія вухата росте круглий рік.

Тримають сальвінію вухату в помірно теплому або тропічному акваріумі. Параметри води для оптимального утримання сальвінії вухатої: жорсткість до 15°, рН 6-8, температура  20-25 °С. Необхідна фільтрація і щотижнева підміна 25 % об'єму води.

Сальвінія вухата віддає перевагу яскравому освітленню. Як джерела штучного світла рекомендується використовувати люмінесцентні лампи або спеціальні фітолампи, потужність яких повинна бути не менше 3 Вт на 1 дм2 площі. Лампи розжарювання великої потужності застосовувати не рекомендується, оскільки вони сильно сушать повітря. Тривалість світлового дня не менше 12 годин.

Розмножується сальвінія вухата відділенням бічних пагонів.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама