Річчія плаваюча (Ricca fluitans)

0

Річчія плаваюча (Ricca fluitans)

 

Сімейство річчієві (Ricciaceae).

 

Річчія (Riccia fluitans) - поширена практично всюди водна рослина, різновид печінкового моху. Мешкає в повільно-текучих і стоячих водоймищах помірно теплих районів всієї земної кулі.

Річчія - рослина, що часто зустрічається в акваріумах.  Є ажурним соковито-зеленим мохом, плаваючим по поверхні води, створюючим дуже красиві острівці. У цієї рослини немає ні стебел, ні листя, ні коріння. Вона складається з дрібних плоских пластинок, що гілкуються, так званої слані.

Річчію не рідко використовується в ролі природного субстрата для нересту риб або укриття для мальків. Деякі риби будують з частин рослини своє гніздо і метають в її заростях ікру. Крім того, річчію можна використовувати як затемнювач для рослин, які не переносять яскраве світло.

Відомий японський аквадизайнер Такаши Амано показав, як можна використовувати річчію (Riccia fluitans) не на поверхні води, а в зануреному стані. Для цього необхідно укласти грудку річії на камінь, закріпивши її рибальською волосінню або дрібною капроновою сіткою. Нові пагони проростають через сітку і послужать гарною прикрасою вашому акваріуму. Під водою річчія росте найкраще при додаванні CO2. Іноді рослина дає такі високі пагони, що їх доводиться підстригати ножицями.

Річчія плаваюча (Ricca fluitans)Річчія плаваюча (Ricca fluitans)Річчія плаваюча (Ricca fluitans)

Умови утримання річчії нескладні. Це акваріумна рослина добре росте як в помірно теплому, так і в тропічному акваріумах. Найбільш оптимальна температура 22-26 °C. При температурі нижче 20 °C ріст рослини сповільнюється, вона зменшується в розмірах, може і загинути. Для хорошого зростання річчії необхідна м'яка вода з нейтральною або слаболужною реакцією. Якщо жорсткість води більше зростання річчії сповільнюється. Рекомендується також систематично підмінювати до 1/5 об'єму води в акваріумі. У літній час річчія так розростається, що починає перешкоджати попаданню в акваріум кисню і сонячного світла. З цієї причини хащі рослини необхідно періодично проріджувати.

У акваріумі річчія повинна отримувати достатньо освітлення. Світло повинно бути яскравим. При нестачі освітлення річчія розпадається на окремі гілочки і не утворює острівців, а нижні шари можуть підгнивати. При сонячному освітлення рослину краще притіняти. Джерелом штучного світла можуть служити люмінесцентні лампи типу ЛБ, потужність яких повинна складати не менше 2 Вт на 1 дм2. Використовувати лампи розжарювання не бажано, вони створюють місцевий перегрів води.

Мінеральна підгодівля для річчії не потрібна. Рослина, як правило, отримує достатньо живильних речовин, що потрапляють в акваріум природним шляхом зі свіжою водою і кормом для риб.

Розмноження річчії не складне. Розмножується рослина діленням слані. Маленький шматочок слані, декілька маленьких гілочок, здатні за короткий час розповсюдитися на всю поверхню акваріума.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама