Пістія або Водяний салат (Pistia stratiotes)

0

Пістія або Водяний салат (Pistia stratiotes)

Сімейство ароїдні (Araceae).

Ареал розповсюдження Пістії або Водяного салату - водоймища в субтропічних і тропічних областях Африки.

Пістія - одна з найкрасивіших плаваючих на поверхні води рослин. Являє собою розетку великого бархатистого листя блакитнувато-зеленого кольору. У діаметрі розетка може досягати 25 см. Крупні екземпляри рослини досягають висоти 15 см. Пістія має добре розвинену кореневу систему, що складається з безлічі довгих корінців. Переплетення коріння можуть опускатися на значну глибину, до 25-30 см.

Пістія знайшла широке розповсюдження в акваріумі. Підходить для відкритих акваріумів і внутрішніх водоймищ. Добре росте і в звичайних акваріумах, де довге коріння служить хорошим місцем для нересту багатьох риб, а також притулком для мальків. Крім того, коренева система пістії є природним фільтром, який чудово очищає воду, збираючи частинки муті. За хороших умов утримання рослина утворює на поверхні води густі, практично непроникні для світла, зарості, що затінюють рослинок, які ростуть в товщі, і на дні. Тому, якщо пістія добре росте, слід періодично проріджувати її зарості, інакше акваріум сильно затемнятиметься.

До умов утримання пістія особливих вимог не пред'являє. Оптимальна температура води від 24 до 30 °C. При утриманні в акваріумах з холоднішою водою розміри рослини значно зменшуються у зв'язку з істотним уповільненням росту. У весінньо-літній період пістія розвивається значно швидше і досягає максимальних розмірів. Взимку температуру бажано дещо знизити (до 18-20 °C). Якісні параметри води - жорсткість і активна реакція - істотного значення не мають, проте, при жорсткості більше 12° пістія росте трохи гірше.

Головною вимогою при утриманні пістії є хороше освітлення. Тривалість світлового дня повинна бути не менше 12 годин. Рослина любить природне сонячне світло. Навіть при достатньо сильному штучному освітленні рослина не досягає таких розмірів, як в природних умовах. У разі штучного освітлення необхідно використовувати люмінесцентні лампи великої потужності з розрахунку не менше 3 Вт на 1 дм2 поверхні води. Лампи розжарювання використовувати не рекомендується. Велика кількість тепла, що виділяється ними, може викликати опік листя.

Акваріум з пістією рекомендується накривати склом для створення атмосфери, насиченої водяними випаровуваннями, оскільки вологість повітря також має велике значення для нормального утримання цієї рослини.

В умовах хорошого верхнього освітлення і потрібній температурі пістія може випустити невеликий квітконіс. Квіти дрібні, жовтого або білуватого відтінку.

Як правило, пістія не дістає до дна акваріума і вільно розташовується в товщі води. З цієї причини характер грунту для рослини не важливий. У весінньо-літній період, під час швидкого зростання, не погано проводити підгодівлю комплексними мінеральними добривами, до складу яких обов'язково повинні входити мікроелементи. Кількість добрив, що вносяться до води, десь таке ж, як для більшості інших рослин і складає близько 1,5 - 2 г сухої речовини на 100 л води щотижня. Також рекомендується проводити щотижневу підміну води в акваріумі.

За сприятливих умов пістія добре розмножується вусиками, що утворюються на повзучих пагонах. Бічні пагони з дочірніми рослинами можна відокремлювати від материнської рослини вже після утворення 2-3 маленьких листочків.

Якщо взимку неможливо створити для рослини оптимальні умови, її поміщають у вологе середовище на подушку з болотяного моху і тримають при температурі 12-14 °C. Рослину, що перезимувала, весною переносять в акваріум і забезпечують високу температуру і сильне освітлення.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама