Ряска тридольна (Lemna trisulca)

0

Ряска тридольна (Lemna trisulca)

Сімейство ряскові (Lemnaceae).

Ряска тридольна широко поширене рослина. Росте у водоймищах із стоячою водою в помірних областях всієї земної кулі. Зустрічається і на території України.

Ряска тридольна - красива рослина, плаваюча в товщі води. Під час цвітіння рослина спливає на поверхню водоймища. Складається з безлічі напівпрозорих листків світло-зеленого кольору завдовжки близько 1 см, зєднаних разом по три і більшt. У воді ряска тридольна утворює зарості в товщі води, в яких мальки багатьох риб знаходять їжу і притулок.

Ряска тридольна краще всього підходить для утримання в помірно теплому акваріумі. Оптимальна температура складає 18-22 °С. Вода в акваріумі повинна бути м'яка (загальна жорсткість бажана менше ) з нейтральною або слабокислою реакцією. У жорсткішій воді із слаболужною реакцією термін життя рослини скорочується.

Ряска тридольна віддає перевагу сильному освітленню, але при цьому необхідно уникати прямого сонячного світла. Для штучного освітлення можна використовувати лампу денного світла типу ЛБ потужністю близько 0,5 Вт на 1 л об'єму. Лампи розжарювання використовувати не бажано, оскільки викликають нагрівання верхніх шарів води.

Вода в акваріумі з тридольною ряскою повинна бути дуже чистою. Частинки муті, що осідають на листя, порушують їх живлення і приводять до загибелі рослини.

Ряска тридольна  не знайшла широкого розповсюдження у акваріумістів у зв'язку з чітко вираженою сезонністю росту. До грудня рослина росте в акваріумі. У зимовий період ряску поміщають в неглибоку ємність і тримають при слабкому освітленні і температурі 5-12°С. З настанням весняного періоду рослину переносять назад в теплий акваріум.

Ряску тридольну не складно розмножувати, відокремлюючи невелику частину від великої хащі. З декількох листочків за сприятливих умов можна отримати нову рослину. Якщо за ряскою не стежити, вона може затягнути всю водну поверхню у вашому акваріумі, як це часто відбувається з природними водоймищами. Тому, слід періодично проріджувати її зарості, інакше акваріум сильно затемнятиметься.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

Фабрика мебели для ванной комнаты.

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама