Ряска мала (Lemna minor)

0

Ряска мала (Lemna minor)

Сімейство ряскові (Lemnaceae).

Ряска мала - широко поширена в природі рослина. Росте в повільно-текучих і стоячих водоймищах всієї земної кулі. На території України зустрічається повсюдно.

Ряска мала мешкає на поверхні води. Складається з окремого листя округлої форми світло-зеленого кольору діаметром до 5 мм. Тонкі ниткоподібні корінці можуть мати довжину до 10 см.

Для декорування акваріумів ряска мала не застосовується. Акваріумісти в основному використовують ряску для затінювання інших рослин в акваріумі, які бояться яскравого світла, і як вітамінна рослинна добавка в меню багатьох риб.

До якості води ряска мала особливих вимог не пред'являє. Температура води може коливатися в дуже широкому діапазоні (від 12 до 30 °С). Жорсткість і кислотність води для цього виду ряски значення не мають. Освітлення в акваріумі повинне бути яскравим.

Ряска мала (Lemna minor)Розмножується ряска мала дочірніми пагонами, квітне дуже рідко. Якщо за ряскою не стежити, вона може затягнути всю водну поверхню у вашому акваріумі, як це часто відбувається з природними водоймищами. Тому, слід періодично проріджувати її зарості, інакше акваріум сильно затемнятиметься.

Якщо вирощування ряски не є дуже проблематичним, то звільнити від неї акваріум украй важко. Зазвичай для цього ряску необхідно зібрати сачком з поверхні води і вимкнути верхнє освітлення в акваріумі десь на тиждень, забезпечивши тимчасове бічне освітлення. Зазвичай за цей проміжок часу ряска гине.

Для використання як кормової добавки ряску збирають, висушують на деці, розтирають в порошок і додають в комплексні корми.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама