Гідрокотіла вертикальна або Щитолисник кільчастий або Водяний пупок (Hydrocotyle verticillata)

0

Гідрокотіла вертикальна або Щитолисник кільчастий або Водяний пупок (Hydrocotyle verticillata)

Сімейство зонтичні (Apiaceae).

Ареал розповсюдження цього виду гідрокотіли - райони з помірним або субтропічним кліматом Північної і Південної Америки. Серед акваріумістів рослина відома під назвою "водяний пупок".

Гідрокотіла красива і оригінальна рослина. Рослина має яскраво-зелене кругле листя до 3 см в діаметрі, що росте на черешках, які відходять від повзучого довгого стебла і досягають 10 см у висоту. У акваріумі, як правило, гідрокотілу розміщують на передньому плані. Укорінювати його необов'язково, можна застосовувати як плаваючу рослину. Ця рослина у акваріумістів не набула широкого поширення через деяку складність в утриманні. При створенні сприятливих умов гідрокотіла в акваріумі росте впродовж всього року. Зростає рослина в акваріумі повільно.

Гідрокотіла або щитолисник кільчастий зазвичай тримають в помірно теплому акваріумі, але і в тропічному акваріумі ця рослина відчуває себе відносно не погано. Оптимальна температура води для утримання гідрокотіли в акваріумі 20-24 °C. Вода необхідна м'яка, із слабокислою або нейтральною реакцією. Живе гідрокотіла і в помірно жорсткій воді із слабколужною реакцією, але росте рослина в таких умовах ще гірше.

При утриманні гідрокотіли необхідне яскраве освітлення. Годиться як природне, так і штучне світло. При штучному освітленні у високому акваріумі рекомендується створити додаткове підсвічування збоку. Для верхнього освітлення застосовуються лампи люмінесцентні потужністю не менше 0,5 Вт на 1 л об'єму акваріума. Тривалість світлового дня при утриманні гідрокотіли - 12-14 годин.

Коренева система у гідрокотіли дуже ніжна, тому для грунту найкраще використовувати пісок, укладений шаром завтовшки в 2-3 см. Субстрат повинен бути живильним. Природнього замулювання грунту цілком достатньо для живлення рослини і додаткове підживлення проводити не потрібно.

Якнайкращих умов для росту гідрокотіли можна добитися тільки в палюдаріумі. Рослина висаджується в заболочений грунт, що складається з піску, торфу і глини. Також в нього можна додати садової землі і акваріумного мулу.

Розмножується гідрокотіла діленням кореневища. Для посадки в палюдаріум використовуються живці з 4-5 листочками. У акваріум рекомендується розміщувати рослину, яка достатньо підросла і має близько десятка листків. Адаптувати гідрокотілу до умов утримання в акваріумі необхідно поступово, оскільки після посадки у воду зростання гідрокотіли надовго припиняється. Переводити рослину з води на повітря також треба поступово, дуже повільно знижуючи рівень води.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама