Гідрокотіла білоголова або Щитолисник білоголовий (Hydrocotyle leucocephala)

0

Гідрокотіла білоголова або Щитолисник білоголовий (Hydrocotyle leucocephala)

Сімейство зонтичні (Apiaceae).

Гідрокотіла білоголова в природі широко поширена в стоячих і проточних водоймищах тропічних областей Південної Америки. Рослина відома також під назвою щитолисник білоголовий. Це оригінальна земноводна рослина з довгим стеблом, округлим листям світло-зеленого кольору діаметром до 4 см. У висоту рослина досягає 50 см. Це дуже невибаглива і швидкоросла рослина.

Тримають гідрокотілу білоголову зазвичай в тропічному акваріумі. Дуже гарно виглядає гідрокотіла, посаджена на задньому плані акваріума. Висаджена в грунт рослина, швидко досягає поверхні води і стелеться по ній, затінюючи нижні горизонти акваріума. Для того, щоб решта акваріумної рослинності не страждала від дефіциту світла, килим, що утворився, необхідно періодично проріджувати. Гідрокотілу можна не укорінювати в грунт і використовувати її як плаваючу рослину. В цьому випадку вона служить непоганим притулком для мальків. Вирощувати гідрокотілу можна в акваріумі будь-якого об'єму.

До умов утримання гідрокотіла білоголова або щитолисник білоголовий особливих вимог не пред'являє. Оптимальна температура води 22-28 °C. При нижчій температурі ріст рослини припиняється. Жорсткість і активна реакція води істотної ролі не грають. Рослина чудово почуває себе як в кислому, так і в лужному середовищі. Рекомендовані параметри рН 6-8. Бажано регулярно проводити підміну води. У старій, довго незмінюваній воді рослина швидко деградує. Характер грунту для гідрокотіли білоголової значення не має.

Гидрокотіла білоголова вимоглива до умов освітлення. Навіть при незначному затінюванні рослина починає зменшуватися в розмірах і може загинути. Для створення штучного освітлення можна використовувати як люмінесцентні лампи з розрахунку 0,4-0,5 Вт на 1 л об'єму акваріума, так і лампи розжарювання (потужність ламп розжарювання повинна бути приблизно в три рази більше). При використанні ламп розжарювання необхідно дотримуватися обережності, оскільки листя плаваючих по поверхні води пагонів може отримати опіки. Тривалість світлового дня повинна бути не менше 12 годин.

Розмножується гідрокотіла білоголова живцюванням. При створенні хороших умов молоду рослину можна отримати навіть з невеликого відрізання стебла з одним листочком.

Гідрокотіла білоголова може існувати як в повністю зануреному стані, так і в палюдаріумних умовах. При пересадці рослини з акваріума в заболочений грунт палюдаріума попередня адаптація не потрібна. А рослину, вирощену в палюдаріумі при переносі в акваріум краще залишити плавати на поверхні води. Тільки після появи декількох молодих листків її можна висадити в грунт, опустивши під воду.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама