Азолла каролінська або водяна папороть (Azolla caroliniana)

0

Азолла каролінська або водяна папороть (Azolla caroliniana)

Сімейство азоллові (Azollaceae).

 

Азолла каролінська в природі поширена в Північній, Центральній і Південній Америці. Акліматизована в Європі, поширена в двох ареалах в Азії. У Європі зустрічається дуже рідко.

Азолла каролінська - папороть, що створює дуже красиві, плаваючі на поверхні води зелені острівці. Рослина дуже ніжна, вимагає дбайливого ставлення. Зустрічається у акваріумах порівняно рідко. Має виражений сезонний характер зростання з періодом спокою в зимовий час.

За сприятливих умов каролінська азолла, швидко розростаючись, затягує всю поверхню акваріума, затінюючи інші рослини, тому надлишок її треба періодично видаляти з акваріума.

Температура води акваріума може коливатися в достатньо широких межах. Рослина добре себе відчуває як в помірно теплій воді при температурі близько 20 °С, так і в тропічному акваріумі при температурі 28 °С. Якщо температура опускається до 16 °С і нижче, це приводить до зупинки росту. Через деякий час листочки рослини починають загнивати і вона занурюється у воду. Спори, що збереглися в донному мулі, навесні дають життя новим рослинам.

Вода для азолли каролінськї повинна бути м'якою, з нейтральною або слабокислою реакцією. Жорсткість - не вище 10°, pH - менше 7,0.

Рослина вимагає дуже яскравого світла. Для штучного освітлення можна використовувати люмінесцентні лампи типу ЛБ і лампи розжарювання. Потужність люмінесцентних ламп повинна складати не менше 2-2,5 Вт на 1 дм2 площі поверхні води. Тривалість світлового дня повинна бути не менше 12 годин.

Відмирання азолли на зимовий період зв'язане, як правило, із зменшенням освітленості, тому при дуже яскравому освітленні і достатньо високій температурі води зберегти рослину вдається.

Зимою азоллу зберігають і іншим способом. Рослину треба вийняти з акваріума і помістити в миску з вологим мохом. Для цього можна використовувати звичайний болотяний мох сфагнум. Температура зимівлі повинна бути не вище 12 °С. В кінці березня - квітні рослину потрібно перенести в акваріум.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама