Жабурник звичайний (водокрас лягушачий – рос.) (Hydrocharis morsus-ranae)

0

Жабурник звичайний (водокрас лягушачий – рос.)  (Hydrocharis morsus-ranae) Сімейство: Жабурникові (Водокрасовие – рос.) (Hydrocharitaceae).

Жабурник звичайний росте в дрібних водоймищах із стоячою водою, біля берегів ставків і озер в Австралії, Азії, Європи і північної частини Африки. Гарна рослина, своїм зовнішнім виглядом нагадує карликову водяну лілію. Як правило, у водоймищах жабурника можна зустріти невеликими групами, що ростуть разом з ряскою. Швидше за все, це пов'язано з санітарною роллю ряски, оскільки жабурник дуже чутливий до забруднення води і росте тільки в чистій воді, а ряска створює їм сприятливе середовище для проживання.

Жабурник звичайний - рослина, що плаває на поверхні води, а при низькому рівні укорінюється в грунті. Листя розташовується на відносно довгих черешках-корінцях у формі розетки навколо стеблового вузла. Листова пластинка округлої форми з глибокою серцеподібною підставою, завдовжки до 7 см, шириною до 5 см, світло-зеленого кольору. Верхня сторона гладка з восковим нальотом. Білі квітки з жовтою основою виступають над поверхнею води.

Жабурник звичайний можна тримати в акваріумі будь-якого об'єму. Параметри води для оптимального утримання рослини: жорсткість 2-12°, рН 6.0-7.0, температура 18-22°С. Необхідна сильна фільтрація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Листя жабурника ніжні і легко можуть піддатися дії шкідників, наприклад равликів. Інтенсивність освітлення в акваріумі повинна бути 0,4 Вт/л. Тривалість світлового дня не менше 12 годин.

У літній період жабурник звичайний розмножується відсадками на повзучному пагоні. Восени на кінці повзучих пагонів утворюються бруньки, які добре зберігаються взимку в холодній воді. У квітні на світлому місці з них з'являються молоді рослини.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама