Лімія (пецилія) смугаста, крапчаста лімія, кубинська лімія (Poecilia vittata, Limia vitata)

0

Сімейство пецилієві (Poecilidae).

Лімія смугаста (крапчаста лімія, кубинська лімія) мешкає в прісних і солонуватих водоймищах (озера, струмки, мангрові болота, лагуни, глибоководні солончаки) Куби і о. Хувентуд.


У лімії смугастої (крапчастої лімії, кубинської лімії) витягнуте, плескате з боків тіло. Хвостовий плавник округлий, спинний має 9-11 променів, анальний 10. Основне забарвлення тулуба від світло-коричневого до коричнево-зеленого кольору з блакитним відблиском, черевце білясте. По всьому тілі розкидані темні плями (або крапки). Самець має гоноподій (рухомий статевий копулятивний орган). Статеві відмінності: у самця під час розмноження на тілі з'являються поперечні смуги темного кольору, спинний і хвостовий плавники оранжеві з чорними або синіми плямочками, в довжину росте до 6-8 см; самка блідіша за самця, біля анального плавника жовта пляма, плавники прозорі, в довжину досягає 10-12 см.

Лімія смугаста (крапчаста лімія, кубинська лімія) миролюбна і зграєва рибка. Тримається у верхніх і середніх шарах води. Тримати найкраще в групі з 6 - 8 особин з неагресивними видами риб дрібних або середніх розмірів.

Тримати лімію смугасту (крапчасту лімію, кубинську лімію) найкраще в закритому акваріумі об'ємом від 100 л з природним освітленням. Для декорування використовують крупні камені, гроти, корчі і зарості живих рослин (в т.ч. плаваючих). Параметри води для утримання лімії смугастої: жорсткість 15-25°, рн 7.5-8.2, температура 22 - 26°с. Необхідні сильна фільтрація, аерація і часта підміна води (2-3 рази на тиждень) невеликими порціями (5-10%).

Лімія смугаста (крапчаста лімія, кубинська лімія) всеїдна. У їжу вживає живий (ракоподібні, черв'яки, комахи), рослинний корм (в т.ч. поїдають в'єтнамку, водорості) і замінники.

Лімія смугаста (крапчаста лімія, кубинська лімія) є живородною рибкою. Коли черевце у самки починає округлятися, її відсаджують в окремий акваріум об'ємом від 30 л з великою кількістю живих рослин. Вагітність триває 4-5 тижнів. Годувати бажано живим кормом (інакше при появі личинок самка може їх з'їсти). Метає вона 50-60 сформованих мальків, які починають одразу плавати і харчуватися. Стартовий корм: живий пил, циклопи і дрібна дафнія. Після пологів самку необхідно відразу відсадити. Ростуть мальки дуже швидко. Статевої зрілості лімія смугаста (крапчаста лімія, кубинська лімія) досягає в 4-6 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама