Гуппі (Poecilia reticulata або Lebistes reticulata)

0

Сімейство Пецилієві (Poeciliidae).

Місце проживання гуппі в природі північна частина Південної Америки і о-ви Барбадос і Тринідад. Але в даний час в результаті штучної акліматизації ці рибки розповсюдилися по всіх континентах.


Прийнято вважати, що гуппі «прості» для утримання акваріумні риби. Продавці часто радять їх акваріумістам-початківцям, та й самі акваріумісти спочатку вибирають цю рибку як невибагливу і таку, що не вимагає особливих умов утримання і особливого догляду. Але насправді не все так просто з цими «простими» і невибагливими рибками. За довгі роки утримання гуппі в акваріумах і ретельній селекції було отримано безліч видів гуппі, догляд за якими і їх утримання зовсім не прості.

В даний час класифікувати гуппі дуже складно, оскільки в результаті численних схрещувань щороку виводяться все нові і нові породи. Основою для класифікації гуппі слугують забарвлення тіла (головним чином, у самців), розміри, форма і колір плавників.

Довжина самця гуппі до 3 см, самки до 6 см. Тіло самця витягнуте в довжину, струнке, дещо сплощене з боків. Тіло самки також витягнуте в довжину, із більш сплощеною з боків задньою частиною. Самці гуппі набагато яскравіші і мають не тільки красивий малюнок, але й розкішні хвости і плавники, тоді як плавники у особин жіночої статі короткі і слабо забарвлені. У самців анальний плавник перетворився на орган запліднення - гоноподіум.


 


Групу гуппі можна тримати в загальному, закритому зверху акваріумі (але не з швидко плаваючими видами, які можуть обривати у них плавники) довжиною від 60 см, місцями із заростями рослин, зокрема дрібнолистими, що досягають поверхні води (серед них бажані лімнофіла індійська і нітелла (блестянка рос. )), плаваючі рослини з корінням, яке звисає вниз, а також річчія, де мальки знайдуть собі укриття. До об'єму акваріума гуппі невимогливі. Сумісні з будь-якими мирними видами риб, проте їх вуалеві а отже малорухливі форми не можна тримати навіть з такими неагресивними рибами, як барбуси. Тому породисті види гуппі краще тримати у видовому акваріумі. У акваріумі не повинно бути рослин з жорстким листям і предметів з гострими ребрами (камені, корчі), об які риби можуть пошкодити плавники.

Хоча температурний діапазон утримання гуппі досить широкий, потрібно стежити, щоб температура була стабільною в діапозоні 20 - 26 °С; gh до 25°; ph в межах  6,5 - 8,5, але краще близько 7,0. Різкі зміни температури і характеристик води (рн, gh) погано позначаються на стані плавників самців. Тому воду потрібно підмінювати частіше, але невеликими об'ємами (не більше третини). Корисне додавання кухонної солі (1 столова ложка на 10 л води) і 5%-ного спиртного розчину йоду.

Гуппі всеїдні, але віддають перевагу живому корму. Їх не можна перегодовувати, оскільки риби схильні до ожиріння і тоді втрачають здатність до розмноження. Частота годування визначається віком рибок. Мальків годують три рази на день невеликими порціями. Після визначення і розділення статей переходять на дворазове годування. У віці понад чотири місяці кратність годування скорочується до одного разу на день. В цей час самців небезпечно перегодовувати.

Гуппі відносяться до живородних риб. Ікра запліднюється в тілі самки, її покидають повністю сформовані мальки, відразу ж починають брати корм. Статевої зрілості гуппі досягають в 3 - 6 місяців.

Відібраних плідників переносять в один акваріум на 10 - 15 днів. Вагітність 5 - 6 тижнів. Одного запліднення досить для отримання декількох покладів. Кількість мальків в покладі залежить від якості і віку самки і коливається від 10 до 150 штук. Ознакою наближення пологів служить форма черевця, яке стає прямокутним і поява темної плями біля анального отвору.

Зазвичай, незадовго до народження мальків, самок відсаджують в окремий акваріум. Оскільки самки схильні поїдати своє потомство, в акваріум поміщають плаваючі рослини. Самка викидає мальків, які відразу починають плавати і харчуватися.

Якщо самка не може розродитися, вимет мальків можна стимулювати додаванням невеликої кількості свіжої води і підвищенням її температури на 2 - 4 °С, або підсаджуванням самця. Після того, як самка починає метати мальків, самця відсаджують.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама