Лімія чорносмугова, горбата лімія (Poecilia nigrofasciata, Limia)

0

Сімейство Пецилієві (Poeciliidae).

Лімія чорносмугова (Poecilia nigrofasciata) мешкає в мілких прісних і солонуватих водоймищах з густою рослинністю на о. Гаїті (батьківщина лімії чорносмугової), Куби, Венесуели. До Росії вперше була привезена в 1965 році. На жаль широкого поширення у нас ця симпатична і витончена рибка не набула. У акваріумі приносить істотну користь - допомагає позбавитися від ряски швидко і радикально.


Лімія чорносмугова (Poecilia nigrofasciata) має високу горбату спинку (з'являється з віком у самців), подовжене і сплощене з боків тіло і широке хвостове стебло. Забарвлення самця і самки відрізняється одне від одного. Самець має оливково-зелену спинку, зеленуваті з жовто-зеленим відблиском (при бічному освітленні мають надзвичайний смарагдовий відблиск) боки з 8-12 нерівними чорними смужками. Має гоноподій (рухомий статевий копулятивний орган). На спинному віялоподібному плавнику присутні тоненькі чорні смужки на променях. Хвостовий плавник округлий з темно-коричневою облямівкою на кінці. Мальки самців забарвлені в жовтувато-зелений колір з нечіткими смужками. Самка забарвлена в зеленувато-коричневий колір, з чіткими поперечними смужками. Спинний плавник жовтуватий з темними крапками. У довжину самка досягає довжини 7 см, самець до 4,5 см.

Лімія чорносмугова (Poecilia nigrofasciata) миролюбна, активна, зграєва і трохи територіальна рибка. У зграї присутні ієрархічні відносини. Тримати краще в групі не менше 7 особин, з такими ж невеликими і мирними сусідами. Мешкає в середніх і верхніх шарах води.

Тримають лімію чорносмугову (Poecilia nigrofasciata) в закритому акваріумі об'ємом не менше 80 л (на кожну особину 10 л). Ці рибки віддають перевагу природному освітленню, при штучному бажано використовувати лампу з високою часткою червоних променів і живими рослинами. Параметри води для утримання лімії чорносмугової: жорсткість 12-24°, рн 7.0-8.0, температура 25 - 28°с. Необхідні сильна фільтрація, аерація і часті підміни води невеликими порціями.

Лімія чорносмугова всеїдна рибка. Окрім звичайних кормів необхідно підгодовувати рослинною їжею (водоростева поросль, рослини).

Лімія чорносмугова є живородною рибкою. Коли черевце у неї починає округлятися її потрібно відсадити в окремий акваріум з яскравим освітленням і заростями рослин, зокрема плаваючими. Годують рослинним кормом. Температура в акваріумі не повинна опускатися нижче 27°с. Вагітність продовжується близько 4-5 тижнів. Плодючість від 10 до 60 мальків. Стартовий корм: живий пил.

Статевої зрілості лімія чорносмугова досягає у віці 4 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама