Моллінезія (Poecilia або Mollienesia)

0

Сімейство Пецилієві (Poeciliidae).

Ареал розповсюдження моллінезій дуже широкий. Причому природні місця проживання і ареали різних видів моллінезій, що включають як прісні, так і солонуваті, і навіть морські води, відрізняються один від одного. Моллінезія сфенопс мешкає у водоймищах від Мексики до Колумбії, Моллінезія латіпінна зустрічається в солонуватих водоймищах Вірджінії, Кароліни, Техасу та Флориди, а Моллінезія веліфера населяє тільки водоймища півострова Юкатан в Мексиці.


У всіх видів моллінезій самки більші за самців. Самки Моллінезії веліфера досягають 18 см, Моллінезії латіпінна - 10 - 12 см, а Моллінезії сфенопс - 6 - 8 см. Статева приналежність визначається так само, як і у інших живородних, за формою анального плавника.

Найчастіше у продажу в даний час зустрічаються чисто чорні, штучно виведені, форми моллінезій. Проте в пометах чорних Моллі, як їх іменують любителі, зазвичай народжується деяка кількість плямистих рибок, у яких чорні лусочки перемежовуються світлими і синювато-зеленими, як у початкової форми.

Порівняно недавно виведені різновиди цих моллінезій. Вільчата моллінезія - з вирізаним хвостом і з подовженими верхнім і нижнім кінцями, і моллінезія шарфова - з витягнутим спинним плавником.

Серед всіх живородних моллінезії найпримхливіші і найважчі важчі в утриманні. Об'єм акваріума для їх утримання повинен бути великим, щоб на пару дорослих риб доводилося не менше 6 л води. У акваріумі повинна бути стабільно стала біологічна рівновага. Вода - чистою, прозорою, багатою киснем. dh 10 - 25°, рн 7,2 - 8,5. Рекомендується щотижнева підміна 1/5 - 1/4 об'єму води.

Необхідно забезпечити багато відкритих, освітлених ділянок. Так само потрібна наявність заростів рослин, корчів, купок каменів для укриття. Велику частину часу рибки тримаються в середньому і верхньому шарах води.

Всі моллінезії теплолюбиві і віддають перевагу воді 25 - 30 °С. При пониженні температури води або погіршенні її якості, а також при поєднанні цих чинників моллінезії притискують плавники до тіла і мляво рухаються, іноді лежать на дні або вібрують на місці. Виправити ситуацію, як правило, можна, піднявши температуру до потрібного рівня і замінивши частину води. Також бажано додавати у воду морську або кухонну сіль з розрахунку 2 - 3 грами на літр.

Моллінезії критичні до освітленості акваріума - світловий день повинен тривати не менше 13 годин. Освітлення 0,5 - 0,7 Вт/л лампами з посиленою червоною часткою в спектрі. Бажано, щоб протягом 2 годин було природне сонячне освітлення.

Моллієнезії всеїдні, тому їх можна годувати будь-яким живим, сухим або рослинним кормом (зокрема водоростями). Дієта моллінезій повинна обов'язково містити рослинні добавки. Стежите, щоб раціон рибок був достатньо різноманітний.

Моллієнезії - живородящі рибки. Статева зрілість у цієї моллієнезій наступає у віці 1 року. Внутріутробний розвиток триває 35-45 днів. За раз самка дає приплід до 50-60 мальків. Слід враховувати, що мальки моллінезій чутливі до забруднень води, тому в акваріумі з мальками рекомендується частіша зміна води. Для зміцнення імунітету мальків можна підсолити воду. Початковий корм: «живий пил», наупліуси циклопа, артемії.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

платья фото новинки, короткие платья

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама