Пецилія плямиста (Platypoecilus maculatus)

0

Сімейство Пецилієві (Poeciliidae).

Пецилія мешкає  у водоймищах Південної Мексики і Гватемали. Основні місця її проживання ставки, болота, озера і лагуни. Тільки зрідка її можна зустріти в струмках і річках з повільною течією. Вперше пецилія була завезена до Європи в 1907 році, в Росії - з 1910 року.


Тіло пецилії плямистої витягнуте, стисле з боків, щільне. Самці дрібніші за самок і ростуть до 3,5 см. Самки масивніші і більші - до 6 см. У природі забарвлення пецилій дуже різноманітне. Шляхом селекції виведено більше 30 колірних варіацій (від жовтої, червоної і блакитної до чорної, включаючи різні колірні комбінації) і форм з подовженими хвостовими плавниками, що мають загострену форму або форму пензлика, і вуалевими спинними плавниками.

Пецилії невибагливі, витривалі і не потребують великих акваріумів (1,5 - 2 л на одну дорослу особину), тому можуть бути рекомендовані початківцям. Цю  рибку можна тримати в змішаному акваріумі з будь-якими мирними видами риб. Акваріум густо засаджують рослинами, залишаючи при цьому достатньо вільного місця для плавання.

Особливих вимог до якості води піцелії не пред'являють, але більше підходить вода середньої жорсткості і близькою до нейтральної реакцією середовища. Необхідна регулярна підміна води, для дорослих особин - 1/3, для памолоді до половини об'єму. Корисне додавання солі - 1-2 чайних ложки на 10 л.

Пецилія плямиста виносить достатньо широкий діапазон температур. Але оптимальною є температура 23-25 °С. Якщо рибок довгий час тримати при температурі більше 25 °С, вони стають безплідними. При утриманні при температурі менше 20 °С, рибки можуть застудитися. Віддають перевагу помірному освітленню.

Плямисті пецилій всеїдні. Їх можна годувати як живим, так і сухим кормом. Обов'язкова рослинна підгодівля (водорості, салат, шпинат). Охоче вони поїдають і водорості.

Статевої зрілості пецилія досягає в 4 - 6 міс. залежно від видової приналежності і температури утримання. "Вагітність" може продовжуватися від 10 - 15 днів до 2 місяців. Готову до пологів самку поміщають в окремий акваріум з рівнем води до 15 см. Наближення "пологів" можна визначити за кольором задньої частини черевця, яке до кінця терміну збільшується і стає темнішим (пляма зрілості). Гібридні самки можуть не мати «плями вагітності». Залежно від розміру самки приносять за один поклад від 10 до 80 і більше мальків, які мають при народженні довжину 7-8 мм. Мальки плямистої пецилії дрібніші і слабкіші за інших живородних, тому їх краще вирощувати окремо від мальків мечоносців, гуппі та інших риб. Після закінчення метання самку відсаджують.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама