Моллінезія парусна (Mollinesia velifera)

0

Сімейство Пецилієві (Poecilidae).

Батьківщиною моллінезії парусної є  злегка солоні дельти річок півострова Юкатан.


Моллінезія парусна має подовжене, щільне, сплощене з боків тіло, високе хвостове стебло і  округлий хвостовий плавник. Голова у цієї рибки невелика, очі великі, піднятий рот. Самці і самки цієї рибки мають декілька відмінностей. Самець: спинний плавик у нього досягає у висоту 4,5 см  (розкриває його немов вітрило під час шлюбних ігор). Тулуб забарвлений від ніжно-блакитного до зеленувато-блакитного кольору, збоку проходять подовжні ряди блідо-зелених блискучих плям, груди оранжеві. Спинний і хвостовий плавники блакитнуваті з виблискуючими крапками і чорною, оранжевою облямівкою. Має  гоноподій - рухомий статевий копулятивний орган. У природі в довжину самець моллінезії парусної досягає 15 см, в неволі - до 10 см. Самка: забарвлена в сірувато-блакитний колір з розкиданими по тілу дрібними темними крапками. У природі в довжину досягає 20 см, в неволі - до 16 см. Тривалість життя моллінезії парусної 2-3 роки.

Моллінезія парусна - миролюбна, активна і стрибуча рибка. Уживається з різними видами риб. Мешкає в середніх і верхніх шарах води.

Тримати моллінезію парусну потрібно в закритому акваріумі об'ємом від 70 л з хорошим освітленням. У ньому повинні бути рослини, різні укриття, а також вільний простір для плавання. Грунт - гравій середніх розмірів. Параметри води для утримання: жорсткість 15-25°, рн 7.5-8.5, температура 24 - 27°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води. Рекомендується періодично додавати сіль (кухонну або морську 2г на літр води). При правильному утриманні забарвлення рибки буде дуже яскравим. Якщо з часом ви помітили, що плавники починають склеюватися, необхідно збільшити температуру води і додати сіль.

Моллінезія парусна вживає живий, сухий і рослинний (можна дрібно нарізане листя шпинату і салату) корми, а також водоростеву поросль.

Моллінезія парусна є живородною рибкою. Її вагітність триває від 6 до 8 тижнів. Тримають в закритому акваріумі з різними укриттями і плаваючими рослинами. Періодично невеликими порціями міняють воду. Годують живим, сухим і рослинним кормом. Після того, як з'являються мальки, як правило, їх народжується від 50 до 100, плідників відсаджують (через поїдання мальків).  Годують мальків моллінезії парусної живим пилом, наупліями артемії, циклопом. Ростуть швидко.

Статевої зрілості моллінезія парусна досягає в 6-8 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама