Моллінезія сфенопс, чорна моллінезія, малоплавникова пецилія, гострокрила моллінезія (Mollinesia sphenops, Poecilia sphenops)

0

Сімейство Пецилієві (Poecilidae).

Моллінезія сфенопс (чорна моллінезія, малоплавникова пецилія, гострокрила моллінезія) мешкає в прісних і солонуватих водоймищах США, Мексики і Колумбії.


Моллінезія сфенопс має щільне, довгасте і сплощене з боків тіло. Голова у цієї рибки невелика, очі великі, піднятий рот. Плавники невеликі. Спинний має 10-11 променів, анальний 8-9, хвостовий 22-24. Основа хвостового плавника широка, сам плавник закруглений і добре розвинений. Має  загострений гоноподій (рухомий статевий копулятивний орган) з розташованим на 3 промені перетинковим гачком. Моллінезія сфенопс має широку колірну гамму. Штучно було виведено декілька колірних форм: срібляста (дика), жовтувато-оранжева, жовтувато-сіра з темними плямами і чорна, яка є найпоширенішою формою (можна придбати в будь-якому зоомагазині). Статеві відмінності: самець - в природі в довжину зростає до 8 см (у акваріумі до 6 см); самка -  має повніше черевце, в довжину досягає 10-12 см (у акваріумі до 10 см). Тривалість життя до 5 років.

Моллінезія сфенопс  - миролюбна, активна і стрибуча рибка. Тримати бажано зграєю з переважанням самок. Добре уживається з багатьма видами риб окрім тигрових барбусів (тримати разом не можна). Деякі самці поводяться дуже агресивно по відношенню до особин свого виду. Моллінезія сфенопс мешкає в середніх і верхніх шарах води.

Тримати моллінезію сфенопс потрібно в закритому акваріумі об'ємом від 70 л (на одну рибку 10 л) з хорошим (наближеним до природного) освітленням. У ньому повинні бути зарості рослин, різні укриття, а також вільний простір для плавання. Грунт - гравій середніх розмірів. Параметри води для утримання моллінезії сфенопс: жорсткість 11-25°, рн 7.5-8.0, температура 24 - 27°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Рекомендується періодично додавати сіль (кухонну або морську 1,5 г на 1 літр води). Моллінезія сфенопс вразлива до грибкових захворювань.

Моллінезія сфенопс (чорна моллінезія, малоплавникова пецилія, гострокрила моллінезія) вживає корм: рослинний (можна дрібно нарізане листя шпинату і салату, водоростеву поросль, харчові висівки), живий (дафнія, мотиль, коретра, личинки комарів, дощові черв'яки), а також замінники. Ця рибка схильна до переїдання.

Моллінезія сфенопс є живородною рибкою. Її вагітність триває від 4 до 8 тижнів. Тримають в закритому акваріумі з різними укриттями і плаваючими рослинами. Періодично невеликими порціями міняють воду. Годують живим, сухим і рослинним кормом. При неправильному утриманні самки мальки можуть народитися нежиттєздатними. Після народження мальків плідників відсаджують. Продуктивність до 100 мальків. Плавати починають одразу після народження. Годують мальків моллінезії сфенопс живим пилом, наупліями артемії, циклопом, вареним яєчним жовтком, водоростями, подрібненим шпинатом. Ростуть швидко. Коли у мальків можна визначити стать, самок і самців розділяють і тримають в окремих акваріумах протягом 6 місяців.

Статевої зрілості моллінезія сфенопс досягає в 9-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама