Моллінезія латіпінна, пецилія широкоплавникова, шарфова піцилія (Mollienesia latipinna, Poecilia Latipinna)

0

Сімейство Пецилієві (Poecilidae).

Моллінезія латіпінна мешкає в прісних і солонуватих гирлах річок і болотах південних і східних штатів США, Мексики. До Європи була завезена в 1913 році.


Моллінезія латіпіна має високе, щільне, довгастеі сплощене з боків тіло. На невеликій голові розміщений піднятий рот з декількома рядами дрібних зубів. Спинний плавник високий, складається з 12-14 променів має парусоподібну прямокутну форму. Основа хвостового плавника широка, сам плавник закруглений і добре розвинений. Має  гоноподій - рухомий статевий копулятивний орган. Моллінезія латіпінна має широку колірну гамму. Штучно була виведена чорна, крапчаста, альбіноса, золотиста і червона колірні форми. Найпоширенішим забарвленням є темно-синє з блакитнуватим черевцем, на якому розміщені 6-7 темних подовжніх смужок. Статеві відмінності: самець - яскравіше забарвлений, в довжину досягає до 10 см; у самки спинний плавник менший, в довжину росте до 12 см. У акваріумі живуть від 3 до 5 років.

Моллінезія лапітінна - миролюбна, активна і стрибуча рибка. Уживається з різними видами риб, окрім рибок з великими вуалевими плавниками. Тримати бажано в зграї з 6-8 рибок з переважанням самок. Мешкає в середніх і верхніх шарах води.

Тримати моллінезію необхідно в закритому акваріумі об'ємом від 70 л (на одну рибку 10 л) з хорошим освітленням. У ньому повинні бути зарості рослин, різні укриття, а також вільний простір для плавання. Грунт - середніх розмірів гравій. Параметри води для утримання: жорсткість 15-20°, рн 7.5-8.5, температура 24 - 27°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Рекомендується періодично додавати сіль (кухонну або морську 1,5 г на 1 літр води).

Моллінезія лапітінна вживає корм: рослинний (дрібно нарізане листя шпинату і салату, водоростеву поросль), живий (дафнія, мотиль, коретра, личинки комарів), а також замінники.

Моллінезія лапітінна є живородною рибкою. Її вагітність триває від 6 до 8 тижнів. Тримають в закритому акваріумі з різними укриттями і плаваючими рослинами. Періодично невеликими порціями міняють воду. Годують живим, сухим і рослинним кормом. Після народження мальків плідників відсаджують. Продуктивність від 50 до 150 мальків. Плавати починають одразу після народження. Годують мальків моллінезії лапітінна живим пилом, наупліями артемії, циклопом, вареним яєчним жовтком. Ростуть швидко.

Статевої зрілості моллінезія парусна досягає в 6-8 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама