Альфаро бірюзовий, альфаро ножевидний (Alfaro cultratus)

0

Сімейство: Пецилієві (Poeciliidae).

Альфаро бірюзовий мешкає в мілких водоймищах, зокрема з солонуватою водою біля побережжя Карибського моря і північної частини басейну річки Амазонка в Бразилії.


У альфаро бірюзового високе, витягнуте в довжину і стисле з боків тіло. По нижньому краю тіла там, де закінчується анальний плавник, розміщений ножевидний виріст, утворений лускою. Хвостовий плавник дещо округлий. Тіло прозоре, хребетний стовп добре видно на просвіт. Основний колір тіла альфаро ножевидного блідого зеленувато-коричневого кольору з блакитним блиском, що залежить від самопочуття риби і кута падіння світла. Плавники прозорі до жовтувато-зелених, на спинному чорні цятки. Статеві відмінності: самець менший і яскравіший за самку, має гоноподій. У природі в довжину альфаро бірюзовий досягає до 10 см, в акваріумі трохи менше.

Альфаро бірюзовий рухома, зграєва і трохи агресивна рибка. Тримати альфаро бірюзового можна як в загальному, так і у видовому акваріумі об'ємом від 150 літрів з різними укриттями, заростями рослин і вільним місцем для плавання. Параметри води для оптимального утримання альфаро ножевидного: жорсткість 5-18°, ph 6.5-8.2, температура 24-28°c. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Для хорошого самопочуття рибок можна додати у воду сіль з розрахунку 0,5-3 грами на 1 літр.

Альфаро бірюзовий споживає живий і рослинний корми, а також замінники. З дна корм не бере.

Нерест альфаро бірюзового може проходити як в загальному, так і в нерестовому акваріумі з укриттями, дрібнолистими і плаваючими рослинами. Параметри води для розведення: жорсткість 5-18°, ph 6.5-8.2, температура  24-28° C. Включають слабку аерацію. На нерест садять групу риб, оскільки через анатомічні відмінності в будові статевих органів (ліве і праве їх розташування) не кожен самець підходить самці. Альфаро бірюзовий живородна рибка: ікра запліднюється в тілі самки, з якого надалі з'являються повністю сформовані мальки. Вагітність триває протягом 37-60 днів. Мальки відразу ж починають брати корм. Стартовий корм: живий пил, можна яєчний жовток.

Статевої зрілості альфаро бірюзовий досягає у віці 6-8 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама