Веслоносий сом, сорубіум веслоносий, качконосий сом (Shovelnose catfish, Lima Shovelnose catfish, Duckbill, Ducbeak catfish)

0

Сімейство Пімелодові (Pimelodidae).

Веслоносий сом мешкає в прісноводих річках з сильною течією на території Бразилії, Венесуели, Колумбії і Перу.


У веслоносого сома тіло циліндрове і витягнуте, плескате з боків в районі хвостового стебла. Рило довге, плоске і злегка округле на кінці. Широкий рот прикрашений трьома парами довгих вусів (одна зверху щелепи і дві знизу), розміщеними вперед. Очі великі. Всі плавники загострені, тільки хвостовий роздвоєний з нижньою округлою частиною. Основне забарвлення тіла веслоносого сома сіро-сріблясте з оливковим відтінком і подовжніми смугами темного кольору: одна проходить від кінчика рила, через око і закінчується на нижній лопаті хвостового плавника, інша тягнеться уздовж спини. Тулуб між ними жовтуватий, черевце біле. Статеві відмінності: у самця вуса і плавники коротші; самка - блідіша і повніша за самця. У природних умовах веслоносий сом росте до 60 см, в акваріумі не більше 45 см. Через це в загальний акваріум садять тільки молодих особин.

Веслоносий сомик (сорубіум веслоносий, качконосий сом) в акваріумі є мікрохижаком, полює на дрібну рибку. Малорухливий, активність проявляє в темний час доби (особливо при годуванні). Тримати краще зграйкою (2-3 рибки) з рибами такого ж розміру (цихліди, скалярії, плекостомуси, великі харацинові). Тримається в нижніх шарах води. Обожнює лежати вниз головою.

Для утримання веслоносого сомика потрібен довгий і закритий акваріум, об'ємом не менше 200 л (на риб до 25 см - 150 л) з невисоким рівнем води. Для цієї рибки необхідні різні укриття (корчі, гроти), щоб було де ховатися в денний час, pfhjcns рослин (добре закріплені в грунті, у тому числі і плаваючі), а також вільне місце для плавання. Грунт - дрібна галька. Освітлення неяскраве. Параметри води для утримання веслоносого сомика: жорсткість до 20°, рн 6.5-7.5, температура 23 - 28°с. При різких коливаннях температури води з рибки починає злазити шкіра! Необхідні сильна фільтрація (любить чисту воду), аерація, штучна течія і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Годують веслоносого сомика (сорубіума веслоносого,качконосого сома) в темний час доби. Выддає перевагу живому корму: мотиль, коретра, земляні черв'яки, дрібна риба, м'ясо креветок, яловиче серце, але не відмовиться і від сухого.

Розведення веслоносого сомика повністю не вивчене.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама