Розписний пімелодус або Пимелодус-ангел (Pimelodus pictus)

0

Сімейство Пімелодові або плоскоголові соми (Pimelodidae).

Батьківщиною розписного пімелодуса або пимелодуса-ангела є річки Південної Америки (Перу, Колумбія). Дуже популярна рибка в наших акваріумах. До Росії в масовій кількості була завезена в 1993 році.


Тіло розписного пімелодуса або пимелодуса-ангела витягнуте і високе. Спинний плавник високий, трикутної форми. Має дві пари коротких вусів і одну довгих, розміщених на верхній губі. Вони дозволяють рибкам знаходити корм навіть в найкаламутнішій воді. Вусики - барометр самопочуття сомика. Якщо вони закручуються або розміщуються вздовж тіла, то говорить про те, що рибка захворіла і її необхідно терміново лікувати. Хвостовий плавник двухлопасний, з великим вирізом. Основний колір тулуба розписного пімелодуса або пимелодуса-ангела сріблястий з чорними плямами злегка округлої форми. Плавники рибки теж суцільно усипані такими ж плямами. Перші промені грудних плавників мають сильні і гострі колючки, які можуть заподіяти болісну травму при пересаджуванні цих риб, так що потрібний спеціальний сачок. Статеві відмінності: самки більші за самців, мають розвинене черевце. В довжину розписний пімелодус або пимелодус-ангел може досягати до 16 см.

Розписний пімелодус  або пимелодус-ангел хороша прикраса для будь-якого акваріума. Це миролюбна і невибаглива рибка. Активність починає проявляти з настанням сутінків, але коли звикають до умов в акваріумі, то поспостерігати за ними іноді можна і вдень. Розписний пімелодус або пимелодус-ангел уживається з різними видами риб. Тримати бажано в зграї, але можна і поодинці. Мешкають в нижніх шарах води.

Утримувати розписного пімелодуса або пимелодуса-ангела не складно. Для цього потрібен акваріум об'ємом від 100 л з рослинами і різними укриттями (натуральні корчі, печери з каменів і так далі). Віддає перевагу приглушеному освітленню. Параметри води для утримання розписного пімелодуса або пимелодуса-ангела: жорсткість 6-15°, рн 5.8-7.5, температура 22 - 27°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Якщо умови в акваріумі несприятливі то можуть захворіти (плавникова гнилизна і грибок, що розвивається на зябрах і вусах).

Розписний пімелодус або пимелодус-ангел віддає перевагу живому  корму, але не відмовиться від сухого і рослинного. Їжу збирає з дна.

Розведення розписного пімелодуса або пимелодуса-ангела в домашніх умовах повністю не освоєне. Рибок привозять з Південної Америки і це має сезонний характер.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама