Червонохвостий сомик, Червонохвостий фрактоцефалус, Сом орінокський (Phractocephalus hemiliopterus)

0

Сімейство Пімелодові або плоскоголові соми (Pimelodidae).

Батьківщиною червонохвостового сомика є Південна Америка, басейн річки Амазонки. Така рибка бажаний об'єкт для любителів великих риб, а також для публічних акваріумів, оскільки привертає увагу відвідувачів. У себе на батьківщині, в Бразилії і Колумбії, цю рибку називають пірарара. Цінується сомик перш за все як харчовий продукт (спеціально розводять), не зважаючи на те, що має темне м'ясо.


Червонохвостий сомик (червонохвостий фрактоцефалус, сом орінокський) є дуже гарною рибкою з довгастим тулубом, великою плоскою головою та очима і широким ротом з трьома парами вусів: дві на нижній щелепі і одна на верхній (дві пари вусів у цієї рибки довгі). Має короткий, добре розвинений жировий плавник. Забарвлена рибка дуже цікаво - в чорно-білий колір. Колір хвостового плавника варіюється від оранжевого до червоного. У природних умовах червонохвостий сомик може досягати 120 см, в акваріумі - значно менше. Росте дуже швидко.

Червонохвостий сомик є хижаком і веде нічний спосіб життя. У акваріумі бажано тримати його одного. Якщо все ж таки ви вирішили, що однієї рибки мало, то зверніть увагу на те, що вона може ужитися тільки з особинами великих розмірів. Червононохвостий фрактоцефалус добре приручається.

Тримати червонохвостого сомика (червонохвостого фрактоцефалуса, сома орінокського) потрібно в акваріумі  об'ємом від 300 л з приглушеним освітленням. Для грунту береться крупний гравій. У акваріумі не повинно бути рослин, корчів і великих каменів (сомик може ними розбити скло). Якщо ви вирішили внести до свого акваріума які-небудь елементи декору, то їх необхідно добре закріпити. Параметри води: жорсткість 4-12°, рн 5.5-7.0, температура 22 - 26°с. Необхідні сильна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Червонохвостий сомик (червонохвостий фрактоцефалус, сом орінокський) дуже ненажерливий. Він прагне з'їсти все те, що може поміститися у нього в пащі. Споживає живий корм: м'ясне і рибне філе, черв'яків, яловиче серце, заморожені і сухі корми.

Розведення червонохвостого сомика (червонохвостого фрактоцефалуса, сома орінокського) в домашніх умовах не освоєне.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама