Срібний ніж Бланша, Риба-ніж бланша, Ніж індійський королівський (Chitala blanci)

0

Сімейство: Нотоптерові (Notopteridae).

Срібний ніж Бланша мешкає в басейні річки Меконг.


У срібного ножа Бланша горбате, подовжене і сплощене з боків тіло, покрите дрібною лускою. Рот великий з численними дрібними зубами. Плавальний міхур дуже великий. Внизу міхура знаходиться камера, сполучена з вушним лабіринтом, завдяки чому риба для дихання може використовувати атмосферне повітря. Спинний плавник дуже маленький. Анальний - довгий, проходить уздовж всього тіла від грудних плавників і переходить в хвостовий. Плавник постійно рухається і за допомогою його хвилеподібних рухів і коливань тіла риба пливе. Для маневрування, і як кермо, служать грудні плавники. Срібний ніж Бланша може пливти, як вперед, так і назад. Основний колір тіла сріблястий, з нерегулярними косими темними рисками в задній частині, які переходять в ряди чорних цяток в передній частині тіла. Біля основи грудних плавників знаходиться крупна чорна пляма. При правильному освітленні риба блищить як ртуть або як дзеркало і виглядає дуже красиво. Статеві відмінності: самець більший і стрункіший за самку; у самки перед нерестом округле черевце. У природі срібний ніж Бланша росте до 120 см, в акваріумі значно менше. Тривалість життя до 10 років.

Срібний ніж Бланша хижа риба. Для утримування в акваріумі підходять тільки молоді особини, оскільки вони дуже швидко ростуть і з віком їм потрібно більше місця. Краще тримати їх поодинці або з рибами великого розміру (наприклад, арованами, поліптерусами, астронотусами, цихлазомами, великими сомами, гігантськими гурамі). Якщо в акваріумі 2 і більше самців, то під час поєдинків вони можуть нанести один одному серйозні ушкодження. Слабким місцем риб є горлова зв'язка. Розрив її може відбуватися не тільки в результаті міжусобиць, але також й внаслідок травм, отриманих при переляку, коли риби б'ються об навколишні предмети, а також через непомірну жадність при заковтуванні великих шматків їжі. Активність срібний ніж Бланша може проявляти як вночі, так і вдень (при груповому утримуванні). Тримається рибка в нижньому і середньому шарах води.

Тримати срібного ножа Бланша бажано у видовому акваріумі об'ємом не менше 300 літрів з різними укриттями з каменів і корчів, заростями рослин по краях і вільним місцем для плавання. Освітлення приглушене. Оптимальні параметри води: жорсткість  до 10°, рн 6.5-7.5, температура 22-25°с. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30% води.

Срібний ніж Бланша споживає живий корм: дрібну рибу, равликів, ракоподібних, черв'яків. До нерухомої їжі (шматочки м'яса, яловичого серця, кальмарів, м'ясного і  рибного філе) його слід привчати поступово.

Для розведення срібного ножа Бланша потрібен окремий акваріум від 120 см в довжину з різними укриттями, плоскими каменями на дні і плаваючими рослинами. Параметри води: жорсткість до 5°, рн 6.0-6.5, температура 26-28°с. Інкубаційний період триває близько тижня і весь цей час самець охороняє ікру, очищає від мулу, що осідає на неї, створює притік свіжої води коливальними рухами хвоста. Мальків, що з'явилися, бажано відразу ж перевести в окремий акваріум. Стартовий корм: науплії артемії.

Статевої зрілості срібний ніж Бланша досягає у віці 3 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама