Синодонтіс-перевертень (Synodontis nigriventris)

0

Сімейство бахромчатоусі (перистоусі) соми (Mochokidae).

Батьківщиною синодонтіса-перевертня є Африка, басейн річки Конго. Вельми цікава рибка, основною її особливістю є те, що вона постійно плаває догори черевом, як дохла (за винятком збору корму на дні). Причини такої поведінки до цих пір не відомі. До Європи синодонтіс-перевертень вперше був завезений в 1950 році.


Синодонтіс-перевертень має коренасте, трохи сплощене з боків тіло, вкрите слизистою і міцною шкірою. Профіль спини вигнутий сильніше, ніж черева. Рот нижній з трьома парами вусів. Очі великі. Спинний плавник трикутної форми з міцним першим променем. Хвостовий плавник дволопатевий. Наявний великий жировий плавник. Основне забарвлення тулуба сірувато-бежеве з розкиданими по всьому тілу і плавникам чорно-коричневими плямами. Черевце синодонтіса темніше за спину. Статеві відмінності: самець дрібніший і стрункіший за самку; тулуб самки покритий крупнішими плямами.  У довжину самка досягає до 9,5 см, самці до 6 см. Тривалість життя в акваріумі до 10 років.

Синодонтіс-перевертень миролюбна і зграєва рибка. Активність починає проявляти з настанням сутінків, а вдень ховається в різних укриттях.

Тримати синодонтіса-перевертня можна в акваріумі об'ємом від 50 літрів з рослинами, зокрема плаваючими і різними укриттями: корчами, гротами, порожнистими трубками, квітковими горщиками без дна. Як грунт  використовують обкачаний пісок або гравій, щоб риби не пошкодили вусики.

Параметри води для утримання синодонтіса-перевертня: жорсткість 4-15°, рн 6,5-7,5, температура 24-26 °С. Необхідна фільтрація, аерація, щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Синодонтіса дуже важко зловити в сачок, а ще важче з нього витрусити цілим і неушкодженим, оскільки він розчепірює свої плавники з колючками. Тримати синодонтіса-перевертня можна з рибками такого ж розміру і темпераменту (дрібніші і повільніші риби йому не підходять).

Синодонтіс-перевертень вживає живий, рослинний і комбінований корми. Схильний до переїдання, тому бажано 1-2 рази на тиждень влаштовувати розвантажувальні дні. За несприятливих умов утримування порушується обмін речовин, що може привести до дистрофії або відкладення жиру.


Для нересту синодонтіса-перевертня необхідний акваріум об'ємом від 50 літрів з різними укриттями і плаваючими рослинами. Параметри води для розведення: жорсткість біля 10°, рн близько 7,0, температура 24-27 °С. Природний нерест в умовах акваріума відбувається рідко, тому для розведення застосовують гормональну ін'єкцію. Перед нерестом плідників (1 самку і 1 самця) необхідно розсадити на 1-2 тижні і добре годувати (рослинна їжа повинна складати не менше 30%). Під час нересту самець активно переслідує самку (рибки знаходяться в положенні - догори черевцем), потім притискається до неї і вони на мить завмирають, а у воді з'являється невелика кількість неклейкої ікри жовтого кольору, діаметром близько 1-2 мм. Самка синодонтіса-перевертня метає до 1000 ікринок, які потім вільно відносяться слабким потоком води. Після нересту плідників відсаджують, течію ослабляють. Інкубаційний період триває близько 168-172 годин. Мальки дрібні і з перших днів життя у них виявляється негативна реакція на світло, тому акваріум необхідно затемнити. Плавати і харчуватися вони починають на 4-8 добу. Стартовий корм: живий пил. Перші дні свого життя мальки синодонтіса-перевертня плавають як всі риби, черевом вниз, але досягши 7-10 тижнів, перевертаються спинкою вниз. Ростуть повільно.

Статевої зрілості синодонтіс-перевертень досягає у віці 2-3 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама