Багатоплямистий синодонтіс або сом-зозуля (Synodontis multipunctatus, Synodontis multipunctata)

0

Сімейство бахромчатоусі (перистоусі) соми (Mochokidae).

Батьківщиною багатоплямистого синодонтіса є Африка, озеро Танганьіка.


Багатоплямистий синодонтіс має коренасте, трохи витягнуте в довжину і злегка стисле з боків тіло. Великі очі. Рот нижній з 3 парами вусів. Жировий плавник великий. Спинний - трикутний, відносно невеликий. Синодонтіс багатоплямистий забарвлений в ясно-жовтий колір з численними чорними плямами, розкиданими по всьому тілу і голові. Черевце без плям. Задня частина плавників біло-блакитна. Хвостовий плавник має сильно розвинені лопаті і окантовку чорного кольору. Статеві відмінності: самці яскравіші і стрункіші за самок, спинний плавник у самців вищий. У довжину багатоплямистий синодонтіс досягає до 12 см.

Багатоплямистий синодонтіс миролюбна рибка, у молодому віці зграєва. Дорослі особини територіальні, можлива внутрішньовидова агресія. Сумісний сом-зозуля з рибами крупного розміру (найкраще з африканськими цихлідами), дрібніші особини можуть бути з'їдені.

Для утримування багатоплямистого синодонтіса необхідний акваріум об'ємом від 80 літрів з різними укриттями з каменів і крупнолистими рослинами з сильною кореневою системою. Як грунт  використовують обкачаний пісок або гравій, щоб риби не пошкодили вусики. Параметри води для оптимального утримування: жорсткість 10-20°, рн 7.0-8.0, температура 23-28°с. Необхідна сильна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25% об'єму води. Освітлення помірне.

Багатоплямистий синодонтіс надає перевагу живому корму, але не відмовиться і від рослинного та замінників. У природі харчується комахами і равликами.

У багатоплямистого синодонтіса дуже незвичайний спосіб розмноження. Нерест у нього проходить спільно з цихлідами, що інкубують ікру в роті. Подібно до наших зозуль, він дає можливість виводити власне потомство іншим рибам. Миттю сомик проноситься біля парочки цихлід, які тільки що віднерестилася, і підкидає до них свою ікру.

Статевої зрілості багатоплямистий синодонтіс досягає у віці 2 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама