Прапоровий синодонтіс (Synodontis decorus)

0

Сімейство бахромчатоусі (перитоусі) соми (Mochokidae).

Батьківщиною прапорового синодонтіса є Африка, басейн річки Конго.


Прапоровий синодонтіс має коренасте, трохи витягнуте в довжину і злегка стисле з боків тіло. На спинному і бічних плавниках є колючки. Великі очі. Рот нижній з 3 парами вусів. Жировий плавник великий. Забарвлення: на світлому фоні з сріблястим відливом розкидані великі чорні плями. Спинка коричнева. Черевце світле. Голова синодонтіса усіяна дрібними чорними цятками. Основною прикрасою рибки є ниткоподібно-витягнутий перший промінь спинного плавника (з віком на ньому з'являється коса) і акуратна ліра хвоста. Статеві відмінності: самець яскравіший, стрункіший і дрібніший за самку. У природі прапоровий синодонтіс досягає в довжину до 32 см, в акваріумі до 20-25 см. Тривалість життя в неволі від 5 до 15 років.

Прапоровий синодонтіс миролюбна, спокійна і зграєва рибка. Не можна тримати з маленькими рибками, а також з особинами, в яких на тілі є відкрита рана (синодонтіси виїдають це місце).

Прапорового синодонтіса можна тримати в загальному акваріумі, об'ємом від 100 літрів з великою кількістю укриттів і великими кущами ехінодорусів або інших крупнолистих рослин з сильною кореневою системою. Параметри води для оптимального змісту прапорового синодонтіса: жорсткість до 20°, рн 6.5 - 7.5, температура 23-28 ос. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25% об'єму води. Освітлення помірне. Хворіють рибки рідко. При грибкових захворюваннях протягом 10-14 днів лікують морською або кухонною сіллю (2-5 г/л).

Раціон живлення прапорового синодонтіса повинен складатися з 80% тваринного (мотиль, трубочник, коретра, дафнії, філе тріски, скоблене м'ясо, серце і т. д.) і 20% рослинного корму (листя салату і кульбаби, ошпарені вівсяні пластівці, крихти хліба і т. д.). У природі в основному харчуються дрібними комахами.

Для розведення прапорового синодонтіса необхідний акваріум об'ємом від 50 літрів з течією і різними укриттями. Параметри води для розведення: жорсткість 2-5°, рн 6.5-6.8, температура 26-28 °С. Природний нерест в неволі у синодонтіса відбувається рідко, тому застосовують гормональну ін'єкцію. Перед нерестом плідників (1 самку і 1 самця) протягом 1-2 тижнів тримають окремо і добре годують (рослинна їжа повинна складати не менше 30%). Самка прапорового синодонтіса метає до 3000 ікринок, які несуться течією, а потім опускаються на дно акваріума. Після нересту плідників відсаджують, течію ослаблюють. Інкубаційний період триває близько 30-40 годин. З перших днів життя у мальків виявляється негативна реакція на світло, тому акваріум необхідно затемнити. Плавати і харчуватися вони починають через 2-3 дні. Стартовий корм: живий пил. Ростуть повільно.

Статевої зрілості прапоровий синодонтіс досягає у віці 1,5-2 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама