Синодонтіс ангел, зірчастий синодонтіс (Synodontis angelicus)

0

Сімейство бахромчатоусі (перистоусі) соми (Mochokidae).

Синодонтіс ангел мешкає в басейні річки Конго.


Синодонтіс ангел має щільне, трохи витягнутим в довжину і з боків, трохи сплощеним тілом. Великі очі. Рот нижній з 3 парами вусів. Жировий плавник великий. Молоді рибки забарвлені в червоно-фіолетовий колір з білими плямочками. Дорослі особини сірі або темно-фіолетові з численними червонувато-жовтими або червоно-коричневими великими плямами округлої форми. Також зустрічаються рибки з дрібними білими цятками. Непарні плавники із зебровим забарвленням. У молодих сомиків плавники прикрашені витонченими крапками. З віком колір тіла злегка сіріє, а забарвлення плавників стає інтенсивнішим. Статеві відмінності: самки більші за самців, мають розвиненіше черевце. Синодонтіс ангел в довжину досягає 25 см. Тривалість життя до 15 років.

Синодонтіс ангел миролюбна і спокійна рибка. Активність проявляє вночі, але часто виходить з укриття вдень. Не сумісний з рибками маленьких розмірів.

Синодонтіса ангела можна тримати в загальному акваріумі, об'ємом не менше 150 літрів з великою кількістю укриттів (печер) і великими кущами ехінодорусів або інших крупнолистих рослин з сильною кореневою системою. Як грунт  використовують обкачаний пісок або гравій, щоб риби не пошкодили вусики.  Параметри води для оптимального утримування Синодонтіса ангела: жорсткість 3-12°, рн 6.5 - 7.0, температура 24-28ос. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25% об'єму води. Освітлення помірне.

Раціон синодонтіса ангела складається з 70% живого (мотиль, трубочник, коретра, дафнії, філе тріски, креветки, скоблене м'ясо, серце і т. д.) і 30% рослинного кормів (листя салату і кульбаби, ошпарені вівсяні пластівці, крихти хліба і т. д.). У природі сомик харчується комахами, креветками, мальками інших видів риб і рослинними рештками.

Для розведення синодонтіса ангела необхідний нерестовик об'ємом від 100 літрів. Нерест парний або груповий. Для стимуляції дозрівання статевих продуктів плідникам роблять гипофізарні ін'єкції. Параметри води: жорсткість 2-4°, рн 6.5 - 6.8, температура 28ос. У акваріумі необхідно зробити течію. Самка метає від 600 до 3000 ікринок. Після нересту плідників відсаджують, частину води замінюють свіжішою. У мальків з перших днів життя виявляється негативна реакція на світло, тому акваріум затінюють. Інкубаційний період триває близько 36 годин, ще через 2-3 дні памолодь починає плавати і харчуватися. Стартовий корм - дрібний планктон, обов'язкові рослинні добавки.

Статевої зрілості синодонтіс ангел досягає у віці 2 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама