Меланотенія червоносмугова (Melanotaenia splendida rubrostriata)

0

Сімейство: Райдужниці (Melanotaeniidae).

Батьківщина меланотенії червоносмугової Папуа - нова Гвінея, о-ви Ару.


У меланотенії червоносмугової високе, овальне, трохи витягнуте в довжину і стисле з боків тіло. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинний складається з двох частин: перша - коротка (у самця загострена, у самки округліша); друга частина, розміщена ближче до хвостового, і так само як і анальний плавник довга. Основна колірна гамма меланотенії червоносмугової срібляста з голубуватим відливом, спинка зеленувато-коричнева, груди і живіт зеленуваті. По боках знаходиться подовжня смуга, утворена рядами червоно-коричневих плямочок. Спинні, анальний і хвостовий плавники насичено-червоного кольору із золотистим узором під мармур. У довжину меланотенія червоносмугова досягає до 14 см. Тривалість життя в неволі 5 років.

Меланотенія червоносмугова активна, стрибуча і миролюбна рибка. Тримають групою (1 самець і 2-3 самки) з мирними видами риб. Тримається в середньому шарі води.

Тримати меланотенію червоносмугову можна як в загальному, так і у видовому акваріумі, накритому зверху кришкою, завдовжки від 80 см з заростями рослин і вільним місцем для плавання. Параметри води для оптимального утримання: жорсткість 7-25°, ph 6.3-8.5, температура 22-27 °С. Необхідна фільтрація, сильнааерація (меланотенії чутливі до пониженого вмісту кисню) і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Годувати меланотенію червоносмугову можна живим (циклоп, дафнія, мотиль, трубочник, креветки) і рослинним кормом, а також замінниками.

Нерест меланотенії червоносмугової може проходити як загальному, так і в окремому акваріумі довжиною від 80 см з кущами дрібнолистих рослин (яванський мох і так далі). Перед посадкою на нерест плідників (2 самців і 4 самок) необхідно протягом 1-2 тижнів тримати окремо і рясно годувати. Щодня самка метає до 50 клейких ікринок, які прикріпляються до рослин. Нерест продовжується близько тижня. Продуктивність: до 350 ікринок. Плідників необхідно добре годувати, інакше вони почнуть полювати за ікрою. Один раз в тиждень субстрат з ікрою переносять в окремий акваріум зі свіжою водою. Інкубаційний період триває 6-8 днів. Мальки, що виклюнулися, піднімаються до поверхні води, заповнюють плавальний міхур повітрям і шукають корм. Стартовий корм: коловертки і науплії артемії.

Статевої зрілості меланотенія червоносмугова досягає у віці 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама