Меланотенія вишнева (Melanotaenia splendida inornata)

0

Сімейство райдужниці (Melanotaeniidae).

Меланотенія вишнева мешкає на північно-західному узбережжі Австралії.


У меланотенії вишневої овальне, трохи витягнуте в довжину і стисле з боків тіло. Очі великі, губи товсті. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинний складається з двох частин: перша - коротка (у самця загострена, у самки округлена); друга частина, розміщена ближче до хвостового, і так само як і анальний плавник довга. Тулуб меланотенії вишневої золотисто-коричневий, спинка темніша, груди і черевце сріблясто-біле. По боках проходять дві подовжні смужки, які стають чіткішими у міру наближення до основи хвостового плавника. Спинні, анальний і хвостовий плавники прозорі, цегляного кольору із золотистими плямами. Статеві відмінності: тіло самця з віком стає високим, самець яскравіший і більший за самку. У природних умовах меланотенія вишнева в довжину досягає 15 см, в акваріумі 12 см. Тривалість життя в неволі 5 років.

Меланотенія вишнева миролюбна, активна і стрибуча рибка. Можна тримати групою (1 самець і 2-3 самки) з різними видами риб. Тримається в середньому шарі води.

Меланотенію вишневу можна тримати як в загальному, так і у видовому акваріумі, накритому зверху кришкою, завдовжки не менше 80 см з заростями рослин і вільним місцем для плавання. Параметри води для оптимального утримання меланотенії вишневої: жорсткість 8-100, ph 6.3-8.5, температура 24-30о С. Необходіма фільтрація, сильна аерація (чутливі до пониженого вмісту кисню) і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Годувати меланотенію вишневу можна живим (циклоп, дафнія, мотиль, трубочник, креветки) і рослинним кормом, а також замінниками.

Нерест меланотенії вишневої може проходити як в загальному, так і в окремому акваріумі довжиною від 80 см з кущами дрібнолистих рослин (яванський мох і тому подібне). Перед посадкою на нерест плідників (2 самці і 4 самки) необхідно протягом 1-2 тижнів тримати окремо і різноманітно годувати. Щодня самка метає до 50 клейких ікринок, які прикріплюються до рослин. Нерест продовжується близько тижня. Продуктивність: до 350 ікринок. Плідників необхідно добре годувати, інакше вони почнуть полювати за ікрою. Один раз в тиждень субстрат з ікрою переносять в окремий акваріум зі свіжою водою. Інкубаційний період триває 6-8 днів. Мальки, що виклюнулися, піднімаються до поверхні води, заповнюють плавальний міхур повітрям і шукають корм. Стартовий корм: коловертки і науплії артемії.

Статевої зрілості меланотенія вишнева досягає у віці 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама