Райдужниця горбата, райдужниця блакитна, блакитна меланотенія (Melanotaenia splendida splendida)

0

Сімейство Райдужниці (Melanotaeniidae).

Райдужниця горбата мешкає в річках, струмках і озерах на північному заході Австралії. Користується великою популярністю у акваріумістів.


Райдужниця горбата має високе, овальне, трохи подовжее і стисле з боків тіло. Основною особливістю цієї рибки є її плавники. Спиннй складається з двох частин: перша - коротка; друга частина (розташована ближче до хвостового плавника) так само як і анальний плавник, довга. Колірне забарвлення сильно варіюється і залежить від місця проживання рибки. Найбільш поширеними є: золотисто-блакитна (коричнево-блакитна) з сріблястим блиском і з темною подовжньою смугою, що проходить від ока і до основи хвостового плавника. Під цією смугою на боці розташовані 3-4 тонких темних смужки. Статеві відмінності: у самця перша частина спинного плавника гостріша, ніж у самки. У природних умовах в довжину досягає до 15 см, в акваріумі до 10-12 см.

Райдужниця горбата миролюбна, активна і стрибуча рибка. Тримають з різними мирними рибками аналогічного розміру. Тримається у верхніх і середніх шарах води.

Тримати райдужницю горбату необхідно в закритому, добре освітленому акваріумі об'ємом від 70 л. Необхідні зарості дрібнолистих рослин і вільне місце для плавання. Параметри води для правильного утримування райдужниці горбатої: жорсткість 7-25°, рн 5.0 - 8.5, температура 22 - 27°с. Необхідні фільтрація, сильна аерація (чутливі до пониженого вмісту кисню) і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Райдужниця горбата харчується різним кормом: живим, рослинним і замінниками. Для доброго самопочуття рибки і яскравого забарвлення рекомендується давати корми багаті вітамінами.

Для нересту райдужниці горбатої підходить акваріум об'ємом від 50 л з природним освітленням і заростями рослин (їх рибки використовують як укриття). Параметри води для розведення: використовують стару воду з додаванням свіжішої і температурою 23 - 28°с. Нерест проходить з вересня по грудень. Протягом 1-2 тижнів плідників тримають окремо і рясно годують живим кормом. Нерест  починається рано вранці. Самка метає до 350 дрібних ікринок (по 50 ікринок в день протягом тижня). На 5-8 добу з'являються мальки. Харчуються живим пилом, потім коловертками і інфузоріями.

Статевої зрілості райдужниці горбаті досягають в 8-10 місяців при довжині 4 см.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама