Райдужна рибка (Melanotaenia maccullochi)

0

Сімейство Райдужниці (Melanotaeniidae).

У природних умовах райдужна рибка зустрічається у водоймищах півночі і північного сходу Австралії. Як і більшість інших риб, що мешкають у водоймищах цього материка, Melanotaenia maccullochi є первинно-морською рибою. У європейських акваріумах Райдужна рибка з'явилася в 1934 році.


Тіло райдужної рибки овальної форми трохи витягнуте в довжину, високе, плескате з боків.  Плавники, підтверджуючи її морське походження, незвичайної форми: спинний поділений на два; анальний плавник і друга частина спинного витягнуті. Самця від самки можна відрізнити не тільки за тим, що він стрункіший і яскравіше забарвлений, а також по горбу на грудях і спині, і по плавниках: у самки перша частина спинного плавника округла. Райдужна рибка має сріблясте забарвлення з синьо-зеленим або голубуватим відливом залежно від освітлення (звідси і назва райдужна). З боків розміщені сім подовжніх смуг цегляно-коричневого кольору. Хвостовий плавник цегляного кольору, анальний і спинні ближче до спини зеленуваті, кінчики жовті, а серединка червона. У довжину досягають 12 см.

Райдужна рибка дуже миролюбна, тримається в середніх і верхніх шарах води, веде активний спосіб життя. Це зграєва риба, дуже стрибуча. Рекомендується тримати акваріум закритим.

Тримати райдужну рибку можна в акваріумі ємкістю від 50 літрів. У ньому повинні бути дрібнолисті рослини, в яких райдужниці люблять ховатися, але при цьому необхідно залишити рибам достатньо місця для плавання. Люблять сонячне світло.

Температура води для утримання райдужних рибок 22-27°c. Параметри води - жорсткість 7- 25°, рн  6,3-8,5. Необхідна аерація (райдужні рибки дуже чутливі до пониженого вмісту кисню), фільтрація і щотижнева підміна води до 30 % від всього об'єму.

Годувати райдужних рибок можна живим (дрібний мотиль, коретра, трубочник), рослинним кормом, а також замінниками.

Для нересту райдужних рибок необхідний акваріум ємністю 20-25 л з дрібнолистими рослинами. Освітлення повинне бути неяскраве і бажано сонячне. Воду в нерестовик беруть стару, але з додаванням свіжої. Температура 25-26°c, жорсткість більш 10°. Необхідна аерація. Перед нерестом групу райдужних рибок (з переважанням самок) розділяють на 1-2 тижні і рясно годують живим кормом. Нерест починається, як правило через добу і продовжується близько тижня. У день самка метає до 50 ікринок, які завдяки клейким ниткам прикріпляються до рослин. Самка метає до 350 ікринок. Батьки ікру і мальків не чіпають. Перші личинки викльовуються на 5-8 добу. Стартовий корм живий пил. Коли мальки підростуть годують інфузоріями, коловертками, наупліями артемії.

Статева зрілість у райдужних рибок настає у віці 8 - 10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама