Меланотенія річкова (Melanotaenia fluviatilis)

0

Сімейство Райдужниці (Melanotaeniidae).

Батьківщиною меланотенії річкової є південний схід Австралії. Там вона мешкає в річках з швидкою течією, тримаючись біля поверхні води і на відкритих ділянках. Утворює зграї з 40-50 особин.


Тіло меланотенії річкової овальної форми, високе, злегка витягнуте в довжину і стисле з боків. Великі очі, товсті губи. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинний складається з двох частин: перша - коротка; друга розташована ближче до хвостового плавника, і так само як і анальний плавник довга. Основний колір тулуба самця сріблястий з бірюзовим відливом на спинці і боках. Уздовж всього тіла проходить неясна смужка темного кольору. Радужка ока золотиста. Біля основи хвостового плавника розміщені від 2 до 4 тонких яскраво-червоних смужок. На непарних безліч дрібних крапок. Спинні і анальний плавники з чорною окантовкою. Самка блідіша за самця, яскраво-червоні смужки відсутні, плавники прозорі. У самця перша частина спинного плавника загострена,  у самки округла. У довжину меланотенія річкова досягає до 10-12 см.

Меланотенія річкова миролюбна, активна і стрибуча рибка. Уживається з різними видами риб.

Меланотенію річкову можна тримати як в загальному, так і видовому акваріумі, накритому зверху кришкою, завдовжки не менше 80 см із заростями рослин і вільним місцем для плавання. Параметри води для оптимального утримування меланотенії річкової: жорсткість 7-25 0, ph 7.2-7.5, температура 22-23 ос. Необхідна фільтрація, аерація (чутлива до пониженого вмісту кисню) і щотижнева підміна до 25 % об'єму води.

Годують меланотенію річкову живим і рослинним кормом, а також замінниками.

Для розведення меланотенії річкової необхідний невисокий довгий акваріум об'ємом 80-120 л. Параметри води: жорсткість 10-200, ph 7.2- 7.4, температура 23-26 0с. У природі нерест проходить з жовтня по грудень, в акваріумі - може у будь-який час року. Перед посадкою на нерест плідників (2 самці і 4 самки) необхідно протягом 1-2 тижнів тримати окремо і різноманітно годувати. В цей час забарвлення риб, особливо самців, стає дуже інтенсивним. Нерест порційний. За день самка викидає 6-8 порцій ікри по 10-12 ікринок розміром 1,5-1,7 мм в діаметрі. Як правило, нерест продовжується декілька днів. Ікра опускається на дно акваріума. Після закінчення нересту плідників  відсаджують з акваріума. Інкубаційний період при температурі води 24-25°с триває близько 150 годин. Личинки добре розвинені, їх довжина 2,5-3,0 мм. Через 6-8 годин після викльову вони плавають біля поверхні і шукають корм. Стартовий корм: дрібний зоопланктон. Дають його невеликими порціями. Через тиждень, коли личинки досягнуть довжини 7-8 мм, в їх раціон можна додати науплії артемії. З 2 тижня після викльову личинки, що ростуть нерівномірно, іноді починають поїдати один одного. У віці 1 місяця малькам можна давати будь-який живий корм.

Статевої зрілості меланотенія річкова досягає у віці 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама