Меланотенія Босмана або двобарвна атеріна (Melanotaenia boesemani)

0

Сімейство Райдужниці (Melanotaeniidae).

Батьківщиною меланотенії Босмана є водоймища Нової Гвінеї. З сімейства райдужниць вона найчастіше зустрічається в акваріумістів. Вперше була привезена до Європи родовим німецьким імпортером акваріумних чудасій, видавцем журналу «Аквагеографія» і автором численних статей по акварумістиці Хайко Блєєром.


Тіло меланотенії Босмана овальної форми, високе, трохи витягнуте в довжину і стисле з боків. Очі великі, губи товсті. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинний складається з двох частин: перша - коротка (у самця загострена, у самки округлена); друга частина, розміщена ближче до хвостового, і так само як і анальний плавник довга. Передня частина тулуба самців забарвлена в блискучий темно-блакитний колір, задня (включаючи плавники) в жовтувато-оранжевий. Між цими двома областями, є світлі і темні вертикальні смужки, які чергуються. В збудженому стані передня частина тулуба самця стає синювато-фіолетовою, задня забарвлюється в червоно-оранжевий колір. Самки меланотенії Босмана забарвлені значно блідіше за самців. Самці в довжину досягають до 10 см, самки до 7-8 см.

Меланотенія Босмана миролюбна, активна і стрибуча рибка. Можна тримати з різними видами риб. Тримається в середньому шарі води. Утримання і розведення не складне, проте від покоління до покоління згасає яскравість забарвлення, і тому риби мають потребу в повноцінному, багатому вітамінами і мікроелементами харчуванні, а також в постійній селекції, інакше швидко вироджуються.

Меланотенію Босмана можна тримати як в загальному, так і видовому акваріумі, накритому зверху кришкою, довжиною не менше 80 см із заростями рослин і вільним місцем для плавання. Параметри води для оптимального утримування меланотенії Босмана: жорсткість 10-200, ph 7.0-8.0, температура 27-30о З (хоча без видимої шкоди тривалий час витримує зниження температури до 24-25°). Необхідна фільтрація, аерація (чутливі до пониженого вмісту кисню) і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Годувати меланотенію Босмана можна живим (циклоп, дафнія, мотиль, трубочник, креветки), рослинним і сухим кормом, багатим вітамінами і мікроелементами.

Нерест меланотенії Босмана може проходити як в загальному, так і в окремому акваріумі довжиною від 80 см з кущами дрібнолистих рослин (яванський мох і тому подібне). Параметри води: жорсткість 10-20о, ph 6.8- 8, температура 27-30 ос. Перед посадкою на нерест плідників (2 самці і 4 самки) необхідно протягом 1-2 тижнів тримати окремо і різноманітно годувати. Щодня самка метає до 50 клейких ікринок діаметром 1,3 мм, які спочатку плавають у воді, а потім прикріпляються до рослин. Нерест продовжується біля тижня. Продуктивність: до 350 ікринок. Плідників необхідно добре годувати, інакше вони почнуть їсти ікру. Один раз в тиждень субстрат з ікрою переносять в окремий акваріум зі свіжою водою. Інкубаційний період триває 6-8 днів. Мальки, що виклюнулися, піднімаються до поверхні води, заповнюють плавальний міхур повітрям і шукають корм. Стартовий корм: коловертки і науплії артемії.

Меланотенія босмана статевої зрілості досягає у віці 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама