Атеріна червона, райдужник гребінчастий (Glossolepis incisus)

0

Сімейство Райдужниці (Melanotaeniidae).

Атеріна червона мешкає у водоймищах Нової Гвінеї, північного і східного узбережжя Австралії і деяких навколишніх островів.


У атеріни червоної високе, подовжене і сплощене з боків тіло еліпсовидної форми. Великі очі, товсті губи. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинний складається з двох частин: перша - коротка; друга частина, розташована ближче до хвостового плавника, і так само як і анальний плавник довга. Забарвлення памолоді і дорослих риб істотно відрізняється. Молоді рибки - сріблястого кольору. У самців може мінятися забарвлення тіла від сріблястого до чорного кольору, якщо на деякий час вимкнути в акваріумі світло, а потім знову його включити. Дорослі самці атеріни забарвлені в червоний колір, окремі лусочки з перламутровим блиском. З боків нечіткі бордові поперечні смужки. Радужка ока червона. Домінуючий самець має темніше і насичене забарвлення. Дорослі самки жовтувато-зеленого кольору з оливковою спинкою. На тулубі розкидано багато коротеньких і тонких поперечних смужок. Радужка ока у самок золотиста. Плавники прозорі. У природі атеріна червона досягає в довжину до 15 см, в акваріумі менше. Тривалість життя в неволі 5-8 років.

Атеріна червона рухома, зграєва і полохлива рибка. Тримати її краще всього з цихлідами або іншими крупними рибами. Інакше домінуючий самець проявляє агресію і нападає на своїх сусідів. Тримається атеріна червона в середньому шарі води.

Атеріну червону краще всього тримати у видовому акваріумі з прикритою зверху кришкою ( з переляку рибки вистрибують), довжиною не менше 80 см із заростями рослин, різними укриттями і вільним місцем для плавання. Параметри води для оптимального утримування атеріни червоної: жорсткість 10-25°, ph 6.8-8, температура 22-26 °С. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Годувати атеріну червону можна живим (циклоп, дафнія, мотиль, трубочник, стругана яловичина) і рослинним кормом, а також замінниками.

Нерест атеріни червоної може проходити як в загальному, так і в окремому акваріумі довжиною від 80 см з кущами дрібнолистих рослин (яванський мох і тому подібне). Параметри води: жорсткість 18-25°, ph 6.8- 8, температура 23-26 °С. Перед посадкою на нерест плідників (2 самці і 4 самки) необхідно протягом 1-2 тижнів тримати окремо і різноманітно годувати. Нерест може тривати декілька днів (але може затягнутися і до 4-6 тижнів). Щодня самка метає декілька клейких і прозорих ікринок діаметром 1,3 мм, які спочатку плавають у воді, а потім приклеюються до рослин. Продуктивність: до 700 ікринок. Плідників необхідно добре годувати, інакше вони почнуть їсти ікру. Один раз в тиждень субстрат з ікрою переносять в окремий акваріум зі свіжою водою і температурою 26 °С. Інкубаційний період триває 6-8 днів. Мальки, що виклюнулися, піднімаються до поверхні води, заповнюють плавальний міхур повітрям і шукають корм. Стартовий корм: коловертки і науплії артемії.

Статевої зрілості атеріна червона досягає у віці 12-16 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама