http://hqviagrauro.com

Сом мішкожаберний (Heteropneustes fossilis)

0

Сімейство Мішкожаберні соми (Heteropneustidae (Saccobranchidae)).

Сом мішкожаберний мешкає в прісних водоймищах Південно-східної Азії (Шрі-ланка, Індія, Бірма, Лаос, Таїланд, В'єтнам).

 

Тіло у мішкожаберного сома подовжене і злегка сплощене з боків, при плаванні змієподібно звивається. Живіт округлий. Голова у мішкожаберного сомика загострена, невелика з 4 парами довгих направлених вперед вусів. Анальний плавник довгий, решта невеликі, округлі. На спинному і грудних розміщені і гострі колючки з отрутою. Їх уколи дуже болючі і нагадують укус бджоли, тому необхідно дотримуватися обережності в першу чергу людям, схильним до алергії. З боків від зябрових кришок і до хвоста розміщені додаткові органи дихання у вигляді циліндрових мішків (завдяки ним сомик може залишати воду або закопуватися в мул). Тіло і плавники мішкожаберного сомика можуть бути забарвлені в чорний, сіро-коричневий, оливково-коричневий колір, також зустрічається альбіноса форма. Статеві відмінності: самець стрункіший і менший за самку. У природі сом мішкожаберний в довжину досягає до 70 см, в акваріумі до 35 см. Тривалість життя близько 10 років.

Сом мішкожаберний - хижа риба. Тримати краще всього у видовому акваріумі. У загальний акваріум запускати його можна тільки до крупних особин (інших сомик розглядає як їжу). Любить одиночне існування. Активність починає проявляти з настанням сутінків, в денний час ховається в різних затишних місцях (найулюбленіше місце - за фільтром). Необхідно дотримуватися обережності при лові мішкожаберного сомика сачком або коли опускаєте руку в акваріум.

Для утримання мішкожаберного сомика необхідний закритий акваріум об'ємом від 150 літрів з різними укриттями (корчі, печери), заростями рослин і вільним місцем для плавання. Освітлення розсіяне. Грунт - дрібна галька. Параметри води для оптимального утримування мішкожаберного сома: жорсткість до 20°, ph б,5-7.5, температура 21-25 °C. Необхідна постійна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25 % об'єму води.

Сом мішкожаберний споживає будь-який живий корм (креветки, шматочки риби і т.і.) і замінники ("Neon Bloodworms", "Tetra Tabimin", "Tetra Plekomin", "Sera Viformo" "Sera Premium Spirulina Tabs" і т.д.).

Нерест мішкожаберного сома сезонний. Для його розведення потрібен акваріум довжиною не менше 60 см з укриттями, 2-3 кущиками рослин і рівнем води не більше 20 см. Параметри води: жорсткість до 10°, ph 7.0, температура 24-28 °C. У нерестовий період сомик міняє своє забарвлення на плямисте. Розводять мішкожаберного сома методом гипофізарних ін'єкцій (гіпофіз ляща або гонадотропін). Самка починає метавання ікри з настанням темноти. Продуктивність до 6000 клейких зеленуватих ікринок з червоною серединкою діаметром 2-3 мм. Після закінчення нересту плідників одразу відсаджують, частину води замінюють свіжою. Інкубаційний період триває добу. Ще через 3-4 дні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: артемія. Рівень води спочатку повинен бути не більше 15-20 см, оскільки протягом перших днів життя у мальків мішкожаберного сома ще немає додаткових органів дихання. Памолодь має непропорційно велику голову і не схожа на своїх батьків, поки не досягне в довжину 5 см.

Статевої зрілості сом мішкожаберний досягає у віці 2 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

Доставка в Родниках гранитного щебня для отсыпки железнодорожных путей . Хостел Львов

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама