Ксенотока червонохвоста, ксенотока помаранчева, ксенотока Ейзена (Xenotoca eiseni)

0

Сімейство: Гудієві (Goodeidae).

Ксенотока червонохвоста мешкає у водоймищах гірських рівнин на території Мексики.


Тіло ксенотоки червонохвостої високе, подовжене і сплощене з боків, профілі спини і черева майже рівномірно вигнуті. Хвостовий плавник віялоподібний. Самець забарвлений в сірувато-блакитний колір з сріблястим відтінком. Хвостове стебло і плавник оранжево-червоні. Решта всіх плавників брудно-жовті, димчасті або чорно-блакитні. У збудженому стані блакитний і червоний кольори в забарвленні рибки стають насиченими. Самець має андроподій. Самка забарвлена блідіше в сіро-оливковий колір, з сріблястим відблиском. У природних умовах самка ксенотоки червонохвостої росте в довжину до 9 см, самець до 7 см, в акваріумі їх розмір значно менший.

Ксенотока червонохвоста досить агресивна рибка. Не можна тримати її в загальному акваріумі (тільки у видовому!), оскільки вона постійно нападає на риб інших видів і відкушує їм плавники. Акваріум повинен мати об'ємо не менше 80 літрів (на 6 дорослих риб) з різними укриттями і твердолистими рослинами. Тримається ксенотока червонохвоста у верхньому і середньому шарі води.

Параметри води оптимальні для утримання ксенотоки червонохвостої: жорсткість 10-20°, рн 7,5-8,5, температура 18-27°с. Стара вода з невеликим вмістом кисню згубно впливає на рибку, тому необхідна постійна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Ксенотока червонохвоста всеїдна рибка. Споживає живий, додатково рослинний (не менше 40 %) корми і замінники.

Ксенотока червонохвоста живородна рибка. Вагітність триває близько 6-8 тижнів. Готовність самки до пологів визначають по характерних рухах задньою частиною тіла, а також якщо придивитися до її черевця, то можна побачити майже повністю сформовані ембріони. Перед пологами самку відсаджують в окремий акваріум із заростями рослин (зокрема плаваючими рослинами з корінням, яке звисає вниз) з чистою, напівжорсткою водою, з нейтральною або слабокислою реакцією і температурою 22-24°. В цей час її потрібно добре годувати. Самка протягом доби метає 20-60 мальків, після чого її відсаджують, оскільки їй властивий канібалізм. Мальки, що народилися, майже відразу ж піднімаються до поверхні води і починають харчуватися. Стартовий корм: науплії артемії, найдрібніші дафнії і циклопи. Воду в акваріумі з мальками бажано підсолювати з розрахунку 1 столова ложка кухнної солі на 10 л води.

Статевої зрілості ксеното качервонохвоста досягає у віці 5-7 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама