Стерникла, гастеропелекус стерникла, клинопузка=) звичайна (Gasteropelecus sternicla)

0

Сімейство Клинопузі  (клинобрюхие рос.) (Gasteropelecidae).

Батьківщина стерникли - Південна Америка (від Панами до Ла-плати). Тримається рибка в освітлених сонцем, багатих киснем верхніх шарах води. Ця незвичайна декоративна рибка, привертає до себе увагу, перш за все дуже оригінальною формою тіла. Стерникла може виплигувати з води і пролітати над поверхнею до 3 - 5 метрів, при цьому прискорено змахуючи з дзижчанням грудними плавниками.


У стерникли високе сильно стисле з боків тіло, з прямою спинкою і дугоподібно випнутим клиновидним черевом. Голова невелика, рот верхній. Спинний плавник віднесений далеко до хвоста, грудні - великі, їх мускулатура дуже розвинена (вага їх доходить до 1/4 маси всього тіла рибки). Хвостовий плавник дволопатевий. Наявний жировий плавник. Основний колір тіла клинопузки від жовтуватого до сріблясто-сірого кольору, в добре освітлених місцях рибка срібляста. З боків від заднього краю зябрової кришки і до хвостового плавника, проходять три паралельні смуги: дві жовті і одна темна між ними. Всі плавники безбарвні, спинний іноді буває з вузьким темним переднім краєм. Статеві відмінності: самка ширша за самця, у неї є припухлість в задній частині тіла. У довжину стерникла росте до 6,5 см. Тривалість життя в неволі до 5 років.

Стерникла миролюбна і відносно невибаглива рибка. Основну частину часу проводить у верхніх шарах води. Тримати можна в загальному акваріумі групою не менше 6 особин. Сумісна з будь-якими мирними рибами.

Утримання стерникли в акваріумі пов'язане з деякими специфічними труднощами. У природі ця рибка витрачає велику кількість енергії, в акваріумі ж через малорухливе життя швидко жиріє і втрачає здатність до розмноження. Щоб цього уникнути влаштовують сильну течію води: рибка весь час рухається, втрачає багато енергії і не страждає ожирінням. Тримати стерниклу потрібно в закритому акваріумі (покривне скло або кришка акваріума повинні бути підняті на 10 см від поверхні води) завдовжки від 150 см із заростями дрібнолистих рослин і вільним месцем для плавання. Освітлення яскраве. Параметри води для правильного утримання стерникли: жорсткість 2-15°, рн 6.0-7.0, температура 23-27 °С. Необхідна фільтрація, могутня аерація і щотижнева підміна до 25 % об'єму води.

Стерникла вживає живий корм (особливо віддає перевагу дрібним крилатим комахам), замінники. Їжу бере тільки з поверхні води.

Нерест стерникли може проходити як загальному, так і окремому закритому акваріумі довжиною від 100 см з насосом, що створює рух води і кущами дрібнолистих рослин. Нерест сезонний. Параметри води для розведення стерникли: жорсткість 2-3°, рн 6.0-6.5, температура 26-28 °С. У акваріум садять групу риб, оскільки часто успіх залежить від наявності відповідної пари. Нерест починається з настанням сутінків. Самка метає від 150 до 1400 блідо-зелених ікринок, діаметром близько 0,6 мм, частина яких осідає на дно, частина приклеюється до рослин. Ікру переносять в інкубатор (накритий кришкою) з такими ж параметрами як в акваріумі і з помірною течією. Необхідно 2 рази на добу підмінювати частину води. Інкубаційний період триває 1-2 доби. Ще через 3-5 діб мальки стерникли починають плавати і харчуватися. Тримаються вони зграйкою біля поверхні води. Стартовий корм: підсушені (щоб не тонули) науплії артемії, які недавно вилупилися.

Статевої зрілості стерникла досягає у віці 1,5 роки.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама