Напіврил червоно-чорний (Nomorhamphus liemi)

0

Сімейство Напіврилі (Exocoetidae).

Напіврил червоно-чорний мешкає в гірських струмках і річках на південному заході острова Сулавеси.


Напіврил червоно-чорний має подовжене і невисоке тіло. Спинний плавник знаходиться в районі хвостового стебла. З віком у рибки на нижній щелепі виростає заломлений вниз відросток. У самця передні промені анального плавника змінені і перетворені на копулятивний орган, необхідний для внутрішнього запліднення самки. Тіло напіврила червоно-чорного забарвлене в сірий колір з блакитно-оливковим або жовтуватим відтінком. Розрізняють два підвиди цих рибок. В одного підвиду рило і плавники червоні з чорною облямівкою, нижня щелепа з відростком чорного кольору. Інший підвид має червоне рило і чорні плавники з червоною основою. Статеві відмінності: самці забарвлені яскравіше за самок, у самця відросток на нижній щелепі більший. У довжину самець досягає 7 см, самка до 12 см.

Напіврил червоно-чорний миролюбна, рухома і стрибуча рибка. У акваріумі спочатку самки і самці змагаються один з одним, але без серйозних травм. Потім утворюється ієрархія, слабкий підкоряється сильнішому. Тримаються, як правило, у верхніх шарах води.

Тримати напіврила червоно-чорного можна як в загальному, так і у видовому акваріумі, об'ємом не менше 100 л і обов'язково накритим зверху кришкою. Якщо акваріум невеликий, то при щонайменшому переляку риби починають кидатися і можуть зламати собі щелепу, вдарившись об скло. У акваріумі необхідні рослини, особливо розміщені біля стінок (зокрема плаваючі) і вільне місце для плавання. Параметри води: жорсткість 5-15°, рн 6,5-7,5, температура 22-26 °С. Оскільки рибки люблять чисту, багату киснем воду, необхідна постійна фільтрація, аерація і  щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Деякі акваріумісти рекомендують додавати у воду куховарську сіль (1-3 г/л) і йодистий калій (0,01 г/л).

Напіврил червоно-чорний  харчується живим (дрозофіла, енхітреус, трубочник, шматочки риби, курки, яловичини, відварні креветки) і рослинним кормом (чорний хліб, відварені горох, квасоля, перловка, гречка, ошпарена манка, сушені пелюстки календули). Необхідно враховувати, що рот у самців невеликий і їм потрібний корм дрібніший, ніж самкам. Збирають рибки корм з поверхні води, а в товщі і той що осів на дні практично не беруть. При годуванні напіврила енхітреусами і трубочниками самки можуть об'їдатися і як наслідок страждати ожирінням, а це призводить до безпліддя.

Нерест напіврила червоно-чорного може проходити як в загальному, так і в окремому акваріумі. Коли у самки черевце стає повним і припухає область біля анального отвору, її необхідно дбайливо перенести у відсадник об'ємом від 20 л і рівнем води 7 см, без грунту, з аерацією і плаваючими рослинами з корінням, яке звисає у воду. Параметри води повинні бути такими ж, як в акваріумі, де утримувалась самка. Також необхідно щотижня підмінювати до 20 % води. Бажано встановити в ньому пологову камеру з щілиною внизу (або перегородити відсадник упоперек сепараторною сіткою з півсантиметровим вирізом біля дна). Це необхідно, щоб захистити мальків від самки, яка може страждати канібалізмом. Вагітність триває 4-6 тижнів. Самку багато і різноманітно годують живим кормом, зокрема дрозофілою. Ікра запліднюється в тілі самки і її покидають вже повністю сформовані мальки, зазвичай 5-20 мальків завдовжки 1,5-2,5 см. Інтервали між пологами залежать від умов середовища і складають 2 -2,5 місяця. Після пологів її відсаджують з акваріума. Харчуватися мальки починають відразу ж. Стартовий корм: науплії артемії, моїна, дрібний циклоп. Ростуть мальки дуже швидко. У 2 тижні у них починають забарвлюватися плавники, а в 3 - можна визначити стать.

Статевої зрілості напіврил червоно-чорний досягає у віці 4-6 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама