Акваріумні рибки

Етроплюс плямистий (Etroplus maculatus)

Сімейство Цихліди (Cichlidae).

Етроплюс плямистий мешкає в солонуватих і прісних водоймищах Південно-східної Азії, на південному побережжі Індії і Шрі-ланки.

 

Мастацембел червоносмуговий, Мастацембелус червоносмуговий, хоботорил червоносмуговий, вогняний вугор (Mastacembelus erythrotaenia)

Сімейство Хоботнорилі (Mastacembelidae).

Батьківщиною мастацембела червоносмугового є Таїланд, Бірма і Малайзія. Мешкає в повільно-текучих річках і озерах із змуленим або піщаним дном, густо зарослим водною рослинністю. Завдяки своїм колючкам-голкам, розташованим на спинному плавнику, рибка придбала собі погану славу у риболовів і акваріумістів.  Потрапляючи до рук, хоботорил прагне скоріше вислизнути і може вколоти своїми твердими гострими колючками. Самі шпильки не отруйні, а ось слиз, який виділяється для зменшення тертя, вельми токсичний, тому необхідно відразу ж обробити рану антисептиком (можна спиртом або горілкою).

 

Напіврил червоно-чорний (Nomorhamphus liemi)

Сімейство Напіврилі (Exocoetidae).

Напіврил червоно-чорний мешкає в гірських струмках і річках на південному заході острова Сулавеси.

 

Пецилія плямиста (Platypoecilus maculatus)

Сімейство Пецилієві (Poeciliidae).

Пецилія мешкає  у водоймищах Південної Мексики і Гватемали. Основні місця її проживання ставки, болота, озера і лагуни. Тільки зрідка її можна зустріти в струмках і річках з повільною течією. Вперше пецилія була завезена до Європи в 1907 році, в Росії - з 1910 року.

 

Срібний ніж Бланша, Риба-ніж бланша, Ніж індійський королівський (Chitala blanci)

Сімейство: Нотоптерові (Notopteridae).

Срібний ніж Бланша мешкає в басейні річки Меконг.

 

Стерникла, гастеропелекус стерникла, клинопузка=) звичайна (Gasteropelecus sternicla)

Сімейство Клинопузі  (клинобрюхие рос.) (Gasteropelecidae).

Батьківщина стерникли - Південна Америка (від Панами до Ла-плати). Тримається рибка в освітлених сонцем, багатих киснем верхніх шарах води. Ця незвичайна декоративна рибка, привертає до себе увагу, перш за все дуже оригінальною формою тіла. Стерникла може виплигувати з води і пролітати над поверхнею до 3 - 5 метрів, при цьому прискорено змахуючи з дзижчанням грудними плавниками.

 

Тетраодон леопардовий (шаротел - рос) (Tetraodon schoutedeni)

Сімейство: Чотирьохзубі (Tetraodontidae).

Тетраодон леопардовий мешкає в нижній течії річки Конго.

 

Ксенотока червонохвоста, ксенотока помаранчева, ксенотока Ейзена (Xenotoca eiseni)

Сімейство: Гудієві (Goodeidae).

Ксенотока червонохвоста мешкає у водоймищах гірських рівнин на території Мексики.

 

Боція-клоун (Botia macracantha, Chromobotia macracanthus)

Сімейство В'юни (Cobitidae).

У природі боція-клоун мешкає у водоймищах багатих водною рослинністю в Південно-східній Азії, Індонезії (Суматра і Борнео). Акваріумістам її поставляють з 1936 року, причому в продаж надходять, як правило, риби, спіймані в природі.

 

Бичок плямистий (Stigmatogobius sadanundio)

Сімейство: Бичкові (Gobiidae).

Бичок плямистий мешкає у водоймищах з прісною водою, а також в морській і солонуватій воді в зоні приливів на п-ові Індокитай, Індонезії, Філіппінах і Малайзії.

 

Чорна ножетілка (Аптеронотус белокаймовий - рос.), чорний ніж (Apteronotus albifrons)

Сімейство: Аптеронотові (Apteronotidae).

Чорна ножетілка мешкає в повільно-текчих і зарослих водоймищах верхньої і середньої частини басейну річки Амазонка (Перу, Болівія, Колумбія, Бразилія). Відноситься до слабоелектричних риб. Чорний ніж з'явився в наших акваріумах в середині вісімдесятих років, перше його потомство було отримане в 1990 році в Ленінграді.

 

Ктенопома шоколадна (Ctenopoma oxyrhynchum)

Сімейство: Анабасові (Anabantidae).

Ктенопома шоколадна мешкає в повільно-текучій, прозорій воді в басейні річки Убанга (Заїр).

 

Ліхтарик, тетра-ліхтарик (Hemigrammus ocellifer)

Сімейство Харацинові (Characidae).

Ліхтарики в природних умовах широко поширені у Гвіані і в басейні Амазонки. До Європи ці рибки вперше потрапили в 1910 р., а до Росії були завезені в 1959 р.

 

Райдужниця трьохсмугова (Melanotaenia trifasciata)

Сімейство Райдужниці (Melanotaeniidae).

Батьківщиною райдужниці трьохсмугової є водоймища північної частини Австралії. Рибки тримаються зграйками біля поверхні води, підводної рослинності або біля звисаючих до води гілок кущів і дерев, що є для них не тільки укриттям, але і джерелом корму (збирають комах, що впали з гілок). Зі всіх райдужниць є найкрасивішою і найяскравішою рибкою.

 

Сом електричний (Malapterurus electricus)

Сімейство електричні соми (Malapteruridae).

Сом електричний мешкає в повільно-текучих і стоячих прісних водоймищах Західної і Центральної Африки. Він є єдиним представником сімейства електричних сомів. Існує думка, що слиз, який виділяється ним, має антибактеріальними властивостями. Електричний сом відомий ще з Давнього Єгипту, збереглися зображення, які були зроблені 6 тисяч років тому. На батьківщині його називають «ра-аш», що співзвучно арабському слову «pa-ад» (грім). Є об'єктом місцевого промислу, також використовується місцевими жителями в народній медицині (електротерапія) для лікування різних захворювань.

 

Буноцефал або Сом-корч (Bunocephalus bicolor)

Сімейство Широкоголові соми (Aspredinidae).

Батьківщиною буноцефала є Південна Америка, в основному західна частина басейну Амазонки.

 

 

Акулячий сом, прісновода акула, сіамський пангасіус (Pangasius sutchi)

Сімейство шильбові соми (Schilbeidae).

Акулячий сом, прісновода акула, сіамський пангасіус мешкає в прісноводих водоймищах Таїланду і Лаосу. Через свою зовнішню схожість з акулою сом дуже популярний в акваріумах всього світу. У Південно-східній Азії його розводять як промислову рибу і використовують для приготування різних екзотичних блюд в суші-барах. Розрізняють 2 підвиди: Pangasius hypophthalmus (більший і агресивніший хижак) і Pangasius sutchi.

 

Хака або жаборот (Chaca chaca)

Сімейство Хакові соми (Chacidae)

Батьківщиною хака є Південно-східна Азія: річки Індії, Бангладешу і Непалу. Місцеві жителі прагнуть уникати цю рибу і не наступати на неї, вважаючи отруйною. Сімейство хакових сомів  налічує три види риб: Chaca chaca (найбільш відомий),  Chaca buchanani і Chaca burmensis.

 

Розписний пімелодус або Пимелодус-ангел (Pimelodus pictus)

Сімейство Пімелодові або плоскоголові соми (Pimelodidae).

Батьківщиною розписного пімелодуса або пимелодуса-ангела є річки Південної Америки (Перу, Колумбія). Дуже популярна рибка в наших акваріумах. До Росії в масовій кількості була завезена в 1993 році.

 

Сомик мета (Corydoras metae)

Сімейство Панцирні або Калліхтові соми.

Батьківщиною сомика мета є басейн річки Мета в Колумбії.

 


Сторінка 1 з 9
наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама