Платідор, колючий платідор, смугастий платідорас (Platydoras costatus)

0

Сімейство бронякові або дорадові (Doradidae).

Батьківщиною платідора є тропічні водоймища Південної Америки. Ці сомики отримали назву «бурчунів» через те, що видають специфічні звуки за допомогою плавальних міхурів і грудних плавників. У природних умовах такі звуки допомагають рибам відшукувати собі партнера, а також попереджати про небезпеку. У акваріумі платідори їх видають під час стресових ситуацій або при територіальних спорах. Не дивлячись на те, що ці рибки дуже поширені і їх давно і успішно розводять, деякі сторони їх життя мало вивчені.


Тулуб платідора масивний, широкий і сплюснутий, звужується до хвоста в області спинного плавника. Тіло і голова  покриті бронею - 28 - 31 твердими кістковими пластинками. З боків розташовані колючки. На зябрових кришках є гострі виступи. На величезній голові знаходяться великі очі, розтягнутий великий рот і дві пари темно-коричневих вусів на нижній і верхній щелепах. Основне забарвлення тулуба темно-коричневе. Зверху, уздовж всього тіла, проходять дві подовжні ясно-жовті смужки. Починаються вони від кінця хвостового плавника, і сходяться на голові між очей.  Черевце, нижня частина голови і жировий плавник забарвлені в світло-жовтий колір. Хвостовий плавник невеликий, коричневий з жовтою облямівкою. Спинний великий, забарвлений в жовтий колір. По ньому проходить коса смужка темно-коричневого кольору. Грудні плавники великі, добре розвинені, темно-коричневого кольору з жовтуватою окантовкою. На них розташовані невеликі колючки, з гострим гачком на кінці. Саме тому при ловлі платідора не можна використовувати сачок, рибка може заплутатися і при розплутуванні можна уколотися колючками (укол дуже блючий), краще користуватися пластиковими ємкостями і т.п. При найменшій небезпеці рибки розчепірюють плавники. Статеві відмінності: самець стрункіший, менший і контрастніше забарвлений; самка при найменшій небезпеці стає темно-коричневою, і лише вузенька смужка колючок залишається світло-жовтою. У природі в довжину можуть досягати до 22 см, в акваріумі, як правило, ростуть не більше 15 см. Тривалість життя в акваріумі 12 років.

Платідор - нічна, мирна і дуже кумедна рибка. Оскільки активність у неї наступає вночі, постежити за нею можна під час годування, коли вона нишпорить по всьому акваріуму. Вдень, як правило, ховається в різних укриттях, але іноді її можна побачити під час відпочинку на відкритих місцях. Платідори тримаються в нижніх шарах води.

Утримувати платідора не складно. Потрібний акваріум з об'ємом не менше  80 л з заростями живих рослин і різними укриттями. Віддає перевагу приглушеному освітленню і м'якому грунту (пісок, гравій). Платідор уживається з різними видами риб (вийняток - дуже дрібні рибки). Параметри води: жорсткість 2-15°, рн 6,0-7,5, температура 22 - 26°с. Необхідні фільтрація, аерація, протока і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Платідор в їжу вживає сухий,  рослинний корм (20-30%), але віддає перевагу живому (трубочник, мотиль, дрібні креветки, черв'яки, невеликі шматочки м'яса або риби). Схильний до обжерливості. У акваріумі іноді зустрічаються дуже хитрі особини: замість того, щоб з іншими представниками свого виду збирати корм з дна акваріума, вони спливають на поверхню, перевертаються догори черевом і починають збирати корм з поверхні води.

Для нересту платідора необхідний акваріум з приглушеним освітленням ємкістю від 100 л і активною аерацією. Потрібні різні укриття (без гострих граней), плаваючі рослини (наприклад, річчія). Параметри води: жорсткість до 6°, рн 6.0 - 7.0, температура 25 - 27°с, рівень води не повинен перевищувати 20 см. Перед нерестом необхідно 7-10 днів тримати плідників окремо один від одного, годувати живим кормом і мальками риб. Самець будує в нерестовику гніздо діаметром від 3 до 10 см з листя плаваючих рослин або відкладають ікру в донні ямки, приклеюючи до субстрата. Нерест відбувається з використанням гіпофізарної суспензії стерляді і ляща. Самка метає до 300 дуже клейких ікринок. Після закінчення нересту плідників відсаджують. Інкубаційний період 48-72 години. Перший час личинки знаходяться на дні в темному місці. Плавати і харчуватися мальки починають на 5-6 добу. Стартовий корм: живий пил, науплії артемії, мікрочерв'як. Ростуть дуже повільно.

Статевої зрілості досягає в 2 роки.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама