Амблідорас Ханкока (Amblydoras hancocki)

0

Сімейство: Бронякові або дорадові соми (Doradidae).

Амблідорас Ханкока мешкає в басейні річки Амазонка (Перу, Бразилія), в основному тримаючись в сильно замулених лісових озерах і в протоках, які сполучають їх з великими річками.


Амблідорас Ханкока має міцне, витягнуте в довжину тіло. Голова широка і сплощена зверху. Рот нижній з 3 парами вусів. Боки вкриті твердими кістковими пластинами з колючками. Перший промінь спинного плавника зігнутий і з обох боків має подовжній жолобок. Жировий плавник маленький. Тулуб амблідораса Ханкока забарвлений в світло-коричневий колір з коричнево-чорними (з фіолетовим відливом) плямами. З боків на голові видно темно-коричневі смуги: одна проходить по рилу до низу ока, інша від ока до краю зябрової кришки. Черевце жовтувато-біле зі світло-коричневими плямами. По боках проходить подовжня смуга сріблястого кольору. На вусиках чергуються світло- і темно-коричневі кільця. Всі плавники зі світло-коричневими крапками. Статеві відмінності: у самця нижня сторона тіла має коричневий відтінок. У довжину амблідорас Ханкока досягає до 15 см.

Амблідорас Ханкока миролюбна донна риба. У денний час заривається в грунт так, що залишається видною тільки верхня частина голови з очима. Активність починає проявляти з настанням сутінків.

Тримати амблідораса Ханкока можна в загальному акваріумі об'ємом не менше 100 літрів з різними укриттями (печери, корчі, зарості рослин і тому подібне), що місцями створюють тінь. Як грунт підходить  річковий пісок без гострих частинок. Параметри води для оптимального утримання амблідораса Ханкока: жорсткість 4-20°, рн 6-7,5, температура 22-26°с. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

У їжу амблідорас Ханкока вживає живий і додатково рослинний корми, а також замінники. Їжу підбирають з дна. 

Для розведення амблідораса Ханкока потрібен акваріум об'ємом 40 літрів наполовину заповнений водою і глиняна трубка з пучком синтетичних ниток усередині. Освітлення приглушене. Параметри води: жорсткість 4°, рн 7, температура 25°с. Плідникам (2 самцям і 1 самці) роблять ін'єкцію в м'язи спини суспензією гіпофіза коропа в розчині хлориду натрію, по 0,2 мл на кожну рибу. Самка амблідораса Ханкока метає близько 700 ікринок, після чого плідників відразу ж відсаджують. Інкубаційний період триває 1-2 доби. Ще через 3 доби мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: дрібний різаний трубочник, просіяний через дрібну сітку.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама