Агаміксис білоплямистий (Agamyxis albomaculatus)

0

Сімейство: Бронякові або дорадові соми (Doradidae).

Агаміксис білоплямистий мешкає в басейні річки Амазонка (Бразилія, Перу) біля зарослих берегів і на мілководдях, з корчами і  поваленими деревами.


Агаміксис білоплямистий має міцне, довге тіло, яке поступово звужується в районі спинного плавника і переходить у вузьке хвостове стебло. Тверді кісткові пластинки, закривають більшу половину боку (відсутні тільки зверху і внизу хвостового стебла). Голова велика з 3 парами вусиків. Спинний плавник трикутної форми, перший промінь має зубці, анальний - добре розвинений, хвостовий - закруглений. Грудний плавник з першим довгим, грубим і зубчатим променем, черевні - дрібні і округлі. Є  маленький жировий плавник. Тіло і плавники агаміксиса білоплямистого коричнево-чорного кольору з округлими жовтими плямочками, що зливаються в 2 ряди поперечних смуг на хвостовому плавнику. У молодих особин плямочки блискучого білого кольору. На вусиках чергуються темні і світлі смужки. Статеві відмінності: самець стрункіший, у самки велике безформне черево. У природних умовах агаміксис білоплямистий досягає в довжину 16 см, в акваріумі - не більше 10 см. Тривалість життя агаміксиса білоплямистого залежно від умов утримання в акваріумі може досягати 17 років.

Агаміксис білоплямистий мирна і донна риба.  Активність починає проявляти з настанням сутінків.

Агаміксиса білоплямистого можна утримувати в загальному акваріумі об'ємом від 100 л із заростями живих рослин і різними укриттями (корчі, печери з каменів і так далі). Віддає перевагу приглушеному освітленню і товстому шару грунту. У ньому він охоче риється у пошуках їжі. Параметри води для оптимального утримання агаміксиса білоплямистого: жорсткість до 25°, рн 6-7,5, температура 25-30°с.

Агаміксис білоплямистий споживає живий і рослинний корм, а також замінники.

Для розведення агаміксиса білоплямистого необхідний акваріум довжиною від 60 см з різними укриттями, без грунту, із закріпленим посередині кущем болбітіса Геделотті (Bolbitis heudelotti). Освітлення приглушене. Параметри води: жорсткість 8°, рн 6,7, температура 25°с. Плідникам роблять ін'єкцію в м'язи спини суспензією гіпофіза коропа в розчині хлориду натрію, по 0,2 мл на кожну рибу. Самка агаміксиса білоплямистого метає близько 1000 ікринок. Інкубаційний період триває 40 годин. Ще через 2 доби мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: дрібний різаний трубочник, просіяний через дрібну сітку.

Статевої зрілості агаміксис білоплямистий досягає у віці 2-3 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама