Акантодорас зірчастий (Acanthodoras spinosissimus)

0

Сімейство бронякові або дорадові (Doradidae).

Батьківщиною акантодораса зірчастого є Південна Америка басейн річки Гуапоре. Ці рибки видають специфічні звуки трохи схожі на квакання. Вони допомагають рибам відшукувати собі партнера, а також попереджати про небезпеку.


Тулуб акантодораса зірчасте злегка витягнутий в довжину, широкий і плескатий, звужується до хвоста в області спинного плавника. Голова велика, рот кінцевий. Є три пари вусів. Тверді кісткові пластинки, закривають більше половини боку (відсутні тільки зверху і внизу хвостового стебла). Спинний плавник має зубці, жировий невеликий, хвостовий має округлу форму. Основне забарвлення тулуба темно-коричневе. Вздовж тіла акантодораса зірчастого проходять світлі подовжні смужки: перша по боці від ока і до початку хвостового плавника,  друга - уздовж спини. По тулубу розкидані темно-коричневі плями. Черевце і нижня частина голови світло-коричневого кольору з жовтими нерівними лініями і світлими крапками в районі анального плавника. Непарні і черевні плавники темно-коричневі з 2-3 білими поперечними смужками. Статеві відмінності: вусики у самця коричневі зі світлими кільцями, черевце зі світло-коричневими плямами, у самки черевце коричневе, вусики світло-жовті. У довжину акантодорас зірчастий може досягати 15 см.

Акантодорас зірчастий - миролюбна рибка. Активність починає проявляти з настанням сутінків.  Уживається з різними видами риб. Мешкає в нижніх шарах води.

Для утримання акантодораса зірчастого необхідний акваріум об'ємом від 100 л з заростями живих рослин і різними укриттями (корчі, печери з каменів і так далі). Віддає перевагу приглушеному освітленню і товстому шару грунту. У ньому він охоче риється у пошуках їжі. Параметри води для утримання акантодораса зірчастого: жорсткість 2-20°, рн 6.0-7.0, температура 20 - 26°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Акантодорас зірчастий в їжу вживає сухий, живий і рослинний корм (20-30% - водорості, ошпарені салат, шпинат, капусту).

Для нересту акантодораса зірчастого потрібен акваріум з приглушеним освітленням довжиною від 60 см і різними укриттями. На дно встановлюють сепараторну сітку.  На неї укладають синтетичні волокна (можна використовувати грубе мочало). Воду необхідно використовувати стару з додаванням свіжої. Параметри: жорсткість до 10°, рн 6.0 - 7.0, температура 26 - 28°с. Самка метає до 1000 жорстких ікринок, які приклеюються до ниток мочали. Під час нересту у воду виділяються рясні статеві продукти і щоб підвищити вихід памолоді необхідно замінювати воду (додають у воду до 5 міліграма/л метиленового синього і 2 г/л кухонної солі).  Інкубаційний період триває 24-48 годин. Плавати і харчуватися мальки акантодораса зірчастого починають на 4-6 добу. Стартовий корм: науплії циклопа.

Статевої зрілості акантодорас зірчастий досягає нерівномірно: самки у віці - 1,5 років, самці в 3 роки.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама