Акантодорас шоколадний (Acanthodoras cataphractus)

0

Сімейство бронякові або дорадові (Doradidae).

Батьківщиною акантодораса шоколадного є Південна Америка басейн річки Амазонки. Ці рибки можуть видавати звуки трохи схожі на квакання. Вони допомагають їм відшукувати собі партнера, а також попереджати про небезпеку.


Тулуб акантодораса шоколадного, так само як і акандораса зірчастого, злегка витягнутий в довжину, широкий і плескатий, звужується до хвостового стебла. На великій голові знаходяться маленькі очі, кінцевий рот і три пари вусів. Тверді кісткові пластинки, закривають більше половини боку (відсутні тільки зверху і внизу хвостового стебла). Жировий плавник невеликий, хвостовий має округлу форму. Основне забарвлення тулуба шоколадно-коричневе. Уздовж тіла проходять подовжні смужки оранжевого кольору: перша по боці від ока і до початку хвостового плавника,  друга - уздовж спини. Черевце і нижня частина голови ясно коричневого кольору з жовтими нерівними лініями і світлими крапками в районі анального плавника. Всі плавники світло-коричневі з крапками шоколадного кольору. Статеві відмінності: самець - дрібніший і стрункіший, забарвлений контрастніше, черевце темно-мармурового кольору, вусики коричневі зі світлими кільцями, в самки черевце сіро-коричневе, вусики ясно-жовті. У довжину в природі акантодорас шоколадний може досягати 20 см, в акваріумі 12 см. Живуть в неволі до 10 років.

Акантодорас шоколадний - миролюбна і невибаглива рибка. Вдень ховаються в укриттях або зариваються в грунт, активність проявляють з настанням сутінків. Акантодорас шоколадний уживається з різними видами риб. Мешкає в нижніх шарах води.

Для утримання акантодораса шоколадного необхідний акваріум з об'ємом  від 100 л із заростями живих рослин і різними укриттями (корчі, печери з каменів і так далі). Віддає перевагу приглушеному освітленню і товстому шару грунту. У ньому він охоче риється у пошуках їжі. Параметри води для утримання: жорсткість 2-20°, рн 6.0-7.5, температура 20 - 26°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Акантодорас шоколадний споживає сухий, живий (мотиль, трубочник, коретра) і рослинний корм (20-30%).

Для нересту акантодораса зірчастого необхідний акваріум з приглушеним освітленням довжиною від 60 см і різними укриттями. На дно встановлюють сепараторну сітку.  На неї укладають синтетичні волокна (можна використовувати грубе мочало). Воду необхідно взяти стару з додаванням свіжої. Параметри: жорсткість до 10°, рн 5.8 - 7.0, температура 26 - 28°с. Самка метає до 1000 жорстких ікринок (у вигляді розкритих парашутів), які приклеюються до субстрата. Під час нересту у воду виділяються рясні статеві продукти і щоб підвищити вихід памолоді воду необхідно міняти (додають у воду до 5 міліграма/л метиленового синього і 2 г/л кухонної солі).  Інкубаційний період триває 24-48 годин. Плавати і харчуватися мальки акантодораса шоколадного починають на 4-6 добу. Стартовий корм: науплії циклопа.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама