Цинолебіас зірчастий, або цинолебіас черноплавниковий, або Цинолебія (Cynolebias nigripinnis)

0

Сімейство: Коропозубі (Cyprinodontidae).

Цинолебіас зірчастий мешкає в невеликих водоймищах (що тимчасово пересихають в засуху) на східному побережжі Південної Америки (від району затоки Ла-плата і майже до гирла р. Амазонка). Типова сезонна рибка, яка живе від настання періоду дощів до періоду засухи (близько 6 місяців).


Цинолебіас зірчастий має витягнуте в довжину тіло, трохи стиснуте з боків. Спинний плавник розташований на задній половині тіла. Хвостовий - великий, віялоподібний. Самець забарвлений в чорно-блакитний колір, іноді зеленуватий, з блискучими ясно-зеленими або ясно-блакитними плямочками на тілі і плавниках, причому на краях анального, спинного і хвостового вони утворюють смугу, а на боці частково розташовані у вигляді поперечних смуг. Самка - від світло-сірого до світло-коричневого кольору, на боках коричневі плямочки і крапки. Анальний і спинний плавники з темними крапками і плямами, створює малюнок під мармур. Самка менша за самця. У природі в довжину цинолебіас зірчастий досягає до 8 см, в акваріумі зазвичай до 4,5 см.

Цинолебіаса зірчастого можна тримати як в загальному так і у видовому акваріумі, завдовжки від 40 см і рівнем води до 25 см. У акваріумі на 1 самця повинно бути 2-3 самки. Якщо в акваріумі більше 2 самців, то в цьому випадку між ними постійно відбуваютимуться сутички, а значить потрібна велика кількість укриттів (заростів рослин, корчів і так далі). Параметри води для оптимального утримування цинолебіаса зірчастого: жорсткість до 15°, рн 6.0-7.0, температура 20-22°с (при вищій температурі скорочується тривалість життя риб). Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Цинолебіас зірчастий  харчується живим кормом (в основному червоподібним).

Нерест цинолебіаса зірчастого може проходити як в загальному, так і в нерестовому акваріумі об'ємом від 10 л (для 1 самця і 2 самок) з декількома кущами рослин. Освітлення слабке, розсіяне. Параметри води для розведення: жорсткість 2-6°, рн 6.0-6,5, температура 22-24°с. Як субстрат беруть шар торф'яної крихти, висотою більше довжини риби, оскільки при нересті вони зариваються в нього. У загальному акваріумі на грунт з гравію або піску ставлять пластикові контейнери розміром 5 х 5 х 10 см (довжина, ширина, висота), заповнених на 3/4 об'єму торфом, з кришкою і отвором біля верхнього краю однієї із стінок. Нерестовий контейнер можна заховати за корчем або пучком яванського моху, надавши акваріуму привабливішого вигляду. При скороченні числа риб до 3-х, необхідність у фільтрі і аерації відпадає. Якщо в нерестовику немає укриттів, самок між нерестами потрібно відсаджувати в окрему ємність, щоб дати їм декілька днів відпочинку. Самка метає 50-70 ікринок. Інкубаційний період може тривати від 5 тижнів до 3 місяців.  Через 1-2 тижні після нересту необхідно упакувати торф з ікрою в пластикові пакети і запечатати їх. Ще через 2 тижні торф оглядають і вибирають бліді, загиблі ікринки, потім кожного тижня контролюють за допомогою лупи стан ембріона в ікрі, одночасно провітрюючи торф щоб уникнути утворення плівки. Якщо видно очі ембріона у вигляді темних плям, то торф переносять в судину і заливають м'якою водою температурою 15-18°с і рівнем не вище 5 см. Після народження мальки одразу беруть корм (живий пил, нематоди). З їх зростанням рівень води поступово підвищують і через 2-3 доби мальків переводять у вирощувальний акваріум. У торфі зазвичай залишається ікра, і процес повторюється знов. При хорошому годуванні і періодичній зміні води цинолебіас зірчастий може нереститися все життя.

Цинолебіас зірчастий  статевої зрілості досягає у віці 2-3 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама